Hotelovému řetězci se daří snižovat ztrátu

Datum: 14.7.2010
Největší tuzemský hotelový řetězec OREA HOTELS zveřejnil hospodářské výsledky za minulý rok.

Společnosti, která provozuje více než dvě desítky hotelů po celé republice, mezi nimiž jsou například pražská Pyramida či brněnská Voroněž, se podařilo i přes hospodářskou recesi, která citelně postihla cestovní ruch, snížit daňovou ztrátu na 29 milionů korun.

Účetní ztráta dosáhla 67 milionů korun a podílely se na ní hlavně finanční a zabezpečovací operace. Zlepšeným výsledkům napomohlo zejména zvýšení tržeb, které přesáhly 859 milionů korun. Hlavní podíl na tom mělo mírné prodloužení pobytu hostů a změna jejich struktury z organizované na individuální klientelu, která je sice náročnější po všech stránkách, ale na druhou stranu je ochotna utratit více peněz.

Generální ředitel OREA HOTELS Pavel Hlinka předpokládá, že se společnost znovu vráti k vyrovnanému hospodaření během dvou či tří let. Firmě k tomu mají pomoci hlavně nové produkty - zavedení certifikátu Baby Friendly Hotels, který znamená pro hosta garanci, že hotel je speciálně vybavený pro pobyt rodin s malými dětmi, a rozšíření specializovaného franchizingového řetězce Family Inn zaměřeného na majitele malých hotelů a penzionů. V současnosti je třiadvacet hotelů ve vstupní fázi začlenění. Do konce roku by se měl řetězec Family Inn podle Hlinky rozrůst na tři desítky hotelů.

OREA HOTELS představuje téměř 6000 připravených, komfortních hotelových lůžek, 1200 pohodlných míst u prostřených stolů s překvapivě kvalitní současnou gastronomií, desítky prestižních mezinárodních ocenění, tisíce krásných zážitků vážených hostů a více než tisícovku profesionálů, pro které je potěšením pečovat o klienty v největším českém hotelovém řetězci s více než 20 hotely v těch nejatraktivnějších lokalitách celé České republiky.


Kontakt pro média:

Agentura BEAUFORT, Třeboňská 4, Praha 4, Zbyněk Ptáček, tel. +420 602 130 180, fax. 261 262 783, email: , www.beaufortcz.cz.

OREA HOTELS s.r.o., Bělohorská 24, 169 01 Praha 6, tel. +420 233 102 572, fax. +420 233 102 573, www.orea.cz.