Hotel, kde se děti nebojí

Datum: 18.8.2010
"Tady je něco divného, proč se na nás nikdo nemračí a neokřikuje nás?" diví se tři poměrně zlobivé malé děti po prvním dnu stráveném v krkonošském hotelu.

Recepční se na ně usmívá už od dveří, číšník s laskavým výrazem podává pastelky a omalovánky dětem, které právě vylily pití na sněhobílý ubrus, dětský koutek je připravený hned vedle hotelového baru. Půjčit se tu dají nočníky, postýlky i plenky.

K otestování Baby friendly hotelu jsme si vybrali hotel, který certifikát obdržel jako první v Česku. Hotel Sklář v Harrachově patří do řetězce OREA HOTELS, jenž u nás s certifikací Baby friendly začal.

Pod značkou Baby friendly najdete kvalitní ubytování bez obavy o to, co vás po příjezdu a během pobytu s malými dětmi čeká. Přes léto zde funguje hlídání dětí (profesionální chůvy se o vaše děti postarají a vy můžete na masáž nebo na procházku), pro děti jsou připravené animační programy, k dispozici jsou také elektronické chůvičky, dětské hry, pohádky na DVD, ping-pong a v krásném bazénku nafukovací hračky. Zapomnětliví rodiče ocení možnost zapůjčení plavacích křidélek a plenky do vody.

Díky certifikátu máte jistotu, že se můžete bez obav nejen ubytovat, ale i stravovat. V restauraci si můžete ohřát donesenou dětskou výživu nebo si ji zakoupit. Dětské jídelní sedačky, menu, příbor nebo dětský koutek jsou samozřejmostí.

V současné době je hotelů certifikovaných značkou Baby friendly šest a najdete je po celé republice. Cílem řetězce je provozovat dvacet certifikovaných hotelů. Do budoucna uvažuje společnost o propůjčení certifikátu i jiným hotelům, které budou přísné požadavky splňovat.

Vše bylo téměř dokonalé, ale přeci jen člověka napadne, zda malé děti a jim přizpůsobené hotelové služby neodradí ostatní návštěvníky hotelu. "Minulý víkend jsme měli v hotelu dětí okolo padesáti a byla radost pozorovat jejich symbiózu s ostatními hotelovými hosty," rozptyluje obavy ředitel hotelu Sklář Martin Kocourek.

Zdá se, že doba konečně přeje těm, co mají malé děti. Po Baby friendly nemocnicích a porodnicích se objevují i hotely, kam pojedete s jistotou, že vás budou mít rádi.
 

PRAKTICKÉ INFO

Certifikované hotely najdete v Brně, Mariánských Lázních, Špindlerově Mlýně, Novém Městě na Moravě a Harrachově. Ubytování si rezervujte dopředu, aby nebylo obsazeno.

zdroj: iHNED.cz