Velikonoce bez starostí? Některé hotely nabízejí prodloužené pobyty pro celou rodinu

Datum: 5.4.2011
Velikonoce v Česku slaví více než 75 % lidí. Jde tak o druhý nejmasovější svátek hned po Vánocích. Většina Čechů je však neslaví podle křesťanského hlediska, ale bere je spíš jako svátky jara, které mohou strávit s rodinou. Prodloužený velikonoční víkend, který letos připadá až na konec dubna, je ideální příležitostí na načerpání sil. Svou nabídkou na to reagují i hoteliéři a provozovatelé penzionů.

O velikonočním prodlouženém víkendu chtějí být Češi nejčastěji s rodinou. A návštěvy příbuzenstva nebo rodinné sešlosti dnes v mnoha případech střídají kratší rodinné víkendové dovolené – v hotelech na Šumavě, v Krkonoších, ale i Vysočině.  Často také v hotelech s wellness zázemím, kde se o odbourání jarní únavy a zimních chmur postarají během prodlouženého víkendu odborníci na slovo vzatí.

Do hotelu s dětmi – žádný problém

Zatímco dříve byla podobná dovolená s menšími dětmi utopií a personál se při pohledu na malé hosty často neubránil nepříjemným pohledům, dnes není problém vzít s sebou i malé děti. I v Česku se totiž pomalu zabydlují hotely s certifikací „baby friendly“, takže zatímco rodiče relaxují na masáži, v sauně, bazénu nebo ve vířivce, o děti se postarají v dětském koutku. O velikonočním víkendu třeba i tematicky. Hotely k této příležitosti nabízejí dětské dílničky na zdobení kraslic, nebo pletení pomlázky. Při výběru hotelu si však dejte záležet a předem si podporu programu baby friendly prověřte. Ne všude totiž pochodíte.

Pokračování článku naleznete: ZDE