Zkuste jarní detoxikaci! Ozdravné pobyty pod dohledem odborníků jsou stále oblíbenější

Datum: 27.4.2011
Bojujete s jarní únavou, nebo s několika kily navíc, kvůli kterým se děsíte plavkového období? Zkuste detoxikační program! Těm, kterým chybí pevná vůle, nabízejí pomocnou ruku odborníci. Dnes už není problém absolvovat detoxikaci v příjemném lázeňském hotelu, nebo v hotelech na horách. I ty dnes nabízejí očistné a detoxikační pobyty.

Detoxikaci, takový „velký úklid organismu“, by si měl prý čas od času dopřát každý. Dnešní životní styl klade na naše tělo často mnohem větší zátěž, než jakou je schopno samo zvládnout. „Detoxikace je vlastně soubor procedur, které odstraní z těla toxiny, odumřelé buňky, přebytečné soli i tuky,“ vysvětlí vám odborníci na zdravý životní styl. Měla by tělo vrátit zpátky do rovnováhy a působit jako prevence proti onemocněním.

A zatímco dříve se Češi, co se týká péče o svůj organismus, spíše odbývali a o podobných procedurách nechtěli ani slyšet, dnes se s nejrůznějšími programy pro zdraví roztrhl pytel. Moderní wellness a spa centra při hotelech nabízejí jak programy proti stresu a obezitě, tak nejrůznější pobyty s cílem odbourat únavu a nastartovat organismus. Přijet je možné na dva dny, výjimkou nejsou ale ani týdenní intenzívní kúry pod dohledem výživových poradců a dalších odborníků.

Pokračování článku si přečtěte: ZDE