Nevíte kam v létě? Zůstaňte v Česku! Tuzemská dovolená vyjde levněji a kvalita služeb roste

Datum: 16.5.2011
Pryč jsou doby, kdy jediná správná dovolená byla ta u moře. V posledních letech táhnou i české lokality. Loni strávila dovolenou v Česku zhruba třetina Čechů, letos počítají odborníci s podobnými čísly. Vždyť v kvalitě služeb už se čeští hoteliéři bez problémů vyrovnají těm ve světě. Pokud tedy pořád nemáte jasno o plánech na léto, zůstaňte doma a zkuste třeba české hory.

Dovolená v Česku už se neomezuje jen na pobyty v kempech a chatičkách. Češi pomalu přicházejí na chuť i pobytům v tuzemských hotelech. I tak tuzemská dovolená vyjde levněji, navíc ji není potřeba  plánovat s předstihem několika týdnů a pokud vyberete tu správnou lokalitu a hotel, dostanete za své peníze služby evropské úrovně.

Pryč jsou situace, kdy vám v hotelové jídelně naservírovali knedlíky z prášku a okoralé pečivo. Místo polotovarů se teď v hotelových restauracích vaří z domácích surovin a podle tradičních regionálních receptů. V Krkonoších tak turisty hostí kyselem, borůvkovými knedlíky nebo bramborovými sejkorami.

Rapidně stoupla i kvalita dalších služeb. Wellness centra už jsou dnes standardem. Součástí hotelů bývají i posilovny, kryté bazény, půjčovny sportovních potřeb nebo úschovny kol.

Pokračování článku naleznete: ZDE