Jak prožít dovolenou s malými dětmi v poklidu?

Datum: 6.6.2011
Dovolená s malými dětmi není jednoduchá a často vyžaduje kompromisy. Bojíte se vyjet někam s dětmi proto, že máte špatné zkušenosti s neochotou a vybavením českých hotelů? Mohlo by se blýskat na lepší časy, neboť se mezi nimi začíná prosazovat tzv. certifikace Baby friendly. Ta má zajistit, že se v hotelu lze bez obav ubytovat s dětmi a využívat s nimi i restaurační zařízení a další služby, které pobyt a starosti rodičům ulehčí.

Zažívá to pravidelně řada z nás. Romantické procházky po českých luzích a hájích nebo zajímavé výlety za krásami hradů a zámků jsou s malými dětmi hodně složité. Najít pak ještě ubytování nebo hotel, kde by se našly vhodnější podmínky pro pobyt s malými dětmi a především vstřícný personál, který se nebude mračit a nebude dělat obstrukce s ohřátím jídla nebo při rozbité skleničce bývá někdy velkým oříškem. Vyžaduje to hledání a zkoušení, napoprvé to většinou nevyjde. Poměrně lehce se tak může romantický rodinný výlet zvrtnout v zážitek naplněný dětským vztekáním a lamentováním rodičů. Ideální dovolená končí, když zazní věty „Maminko, bolí mě nožičky“ nebo „Tatínku, kdy už tam budeme?“

Baby friendly, to jsou např. animační programy a dětské menu

Donedávna nechávaly hotely problém zcela bez povšimnutí. Konkurenční boj o klienta však přinesl zajímavý výsledek – ubytovací zařízení, která tuto situaci chtějí změnit provádějí rozsáhlejší úpravy, aby své služby zlepšily a mohli tak mladé rodiny s dětmi oslovit. Vstupují do programu zavádění tzv. certifikátů Baby friendly.

Pokračování naleznete: ZDE