České wellness hotely – západoevropská kvalita služeb za české ceny

Datum: 18.7.2011
Uspěchaný životní styl a na druhé straně zvýšená péče o vlastní zdraví. To jsou dva hlavní důvody toho, proč v posledních letech i v Česku vyrůstají jako houby po dešti hotely s wellness zázemím. Zatímco dříve Češi za kvalitním wellness vyráželi do zahraničí, dnes mohou klidně zůstat doma. Kvalita je v domácích hotelech srovnatelná třeba s těmi rakouskými, ale ceny rozhodně příjemnější.

Asi nejvíce se boom takzvané wellness turistiky projevil na českých horách. Wellness a spa centra vyrůstají při hotelech jak na Šumavě, tak hlavně v Krkonoších. Už neplatí, že s koncem lyžařské sezony hoteliéři „zavírají krám“. Naopak, právě horské hotely se mimo sezonu stále častěji stávají cílem těch, kteří se chtějí nechat hýčkat a preventivně bojovat proti nejrůznějším chorobám.

České hory versus wellness

Wellness může být hlavní náplní dovolené nebo jen příjemným doplňkem při špatném počasí nebo po sportovním výkonu, kdy si člověk vybere jen jednotlivé procedury. Existují i wellness programy šité přímo na míru nebo balíčky procedur, které cílí na konkrétní problém. „Nabízíme pobyty na odbourání stresu, romantické balíčky pro dva, ale i wellness pobyty spojené s detoxem,“ přibližuje nabídku hoteliér ve Špindlerově Mlýně.

Pokračování článku naleznete: ZDE