Vánoční večírek jinak – zkuste korporátní bubnování nebo teamovou akci v hotelu na horách

Datum: 17.10.2011
Během finanční krize firmy šetřily, kde se dalo. Škrtům padly v posledních třech letech za oběť i předvánoční firemní večírky. Letos ale statistiky hlásí změnu. Firmy se k pořádání večírků vrací a navíc je propojují s teambuildingem. Větší zájem z jejich strany potvrzují i hoteliéři. Obvyklé hospody střídají delší pobyty na horách a motivační programy, hlásí např. z hotelu v Krkonoších.

Před finanční krizí se podle dat z průzkumů před Vánocemi slavilo v devíti z deseti firem. Většinou šlo ale o večerní posezení v hospůdce, kdy se po několika hodinách společnost rozešla nebo rozjela domů.

„V tom je asi patrný největší posun,“ říká k tomu analytik cestovního ruchu. „Firmy sázejí na motivační programy a místo několikahodinových posezení pořádají delší akce, kde účastníci stráví minimálně jednu noc.“

Místo hospůdky třeba pobyt na horách

Vánoční večírek se nemusí omezit jen na posezení v hospůdce. Je možné vyrazit i na společný delší pobyt.
Nejen hotely na horách, ale i v jiných částech republiky hlásí větší zájem. Konec září a říjen jsou obdobím, kdy se většina personálních oddělení pokouší vyřešit, kde a kdy se bude večírek, popřípadě teambuilding konat. „Čím později totiž celou akci naplánujeme, tím míň lidí nakonec dorazí. Mají už prostě jiné plány,“ vysvětlují na jednom z nich, proč se ubytovací kapacity zamlouvají s takovým předstihem.

Pokračování článku naleznete: ZDE