Nekuřácké hotely - OREA HOTELS

Datum: 27.7.2012
Z největšího českého hotelového řetězce stal také první český řetězec nekuřáckých hotelů. K tomuto rozhodnutí, které předbíhá často diskutovaný zákon, který již ve většině zemí EU nekuřáky chrání, dospělo vedení společnosti po průzkumu mínění svých hostů v nejatraktivnějších lokalitách Česka. Ve více než 20 hotelech, více než 50 restauracích a kavárnách, ve více než 100 kongresových prostor řetězce OREA HOTELS se od 1.7.2012 nebude kouřit.

Splnilo se tak přání drtivé většiny hostů, kteří mohou své názory, zkušenosti s hotely a připomínky sdělovat vedení společnosti pomocí anketního dotazníkového systému v každém hotelu a nebo na webové stránce řetězce www.orea.cz. Vedení společnosti uvažovalo o tomto opatření v minulosti již několikrát a to zejména poté, co nastoupilo trend přibližování se k jednotlivým segmentům klientely, například vytvořením produktu Baby Friendly Hotels a nebo Pet Friendly Hotels.

Pod značkou Baby Friendly najdou klienti garanci, že se v hotelu mohou bez obav s dětmi ubytovat a využívat s nimi i restaurační zařízení. Hotel s označením Baby Friendly nebo Pet Friendly se prokazuje certifikátem. „Pečlivě zjišťujeme, jak se naši hosté chovají, jaké služby si přejí a jaké čerpají či poptávají. Proto jsme sestavili seznam věcí, které mladé rodiny na cestách, nebo třeba prarodiče s malými dětmi potřebují, a ten se stal základem pro požadavky na certifikát. Stejně tak jsme se zaměřili i na hosty se psy, kteří při cestování často narážejí na to, že je sice se psem ubytují, ale často jsou konfrontováni  tím, že hotel na čtyřnohé hosty není připraven“ říká Ing.Filip Kühnel, generální ředitel společnosti. „A stejně tak tomu bylo i v případě rozhodnutí o nekuřáckých hotelech v řetězci. Hotely, které budou nekuřácké, si zvolili sami hosté. Kouř a zápach z popelníků hosty často obtěžuje a z reakcí hostů zjišťujeme, že i kuřáci preferují nekuřácké pokoje a stravování v restauraci, kde se nekouří“, dodává Kühnel.

Hotely ve městech, v horách i lázních se tak stávají místy, kde se s kouřem a zápachem hosté nesetkají a podle jejich prvních reakcí po téměř měsíci od zavedení se jedná o výbornou a vítanou změnu, která potvrzuje, že případné schválení zákona, který zakáže kouření ve veřejných prostorách neovlivní negativně hotely tak, jak se příznivci kouření snaží tvrdit.


OREA HOTELS s. r.o. provozuje největší český hotelový řetězec OREA HOTELS tvořený z více než 20 hotelů po celé České republice. Řetězec disponuje kapacitou více než 6000 lůžek a dosahuje výsledků srovnatelných s evropskými hotelovými řetězci. Jednotlivé hotely se pravidelně umísťují na předních místech celostátních výkonnostních statistik a sama společnost, založená v roce 1992, od roku 2000 pravidelně získává umístění v „Českých 100 nejlepších“ z více než 8000 společností.

OREA HOTELS s.r.o. Headquarters, Bělohorská 24,16901 Praha 6
tel. +420 233 102 572, milan.pavelka@orea.cz, www.orea.cz