Řetězec OREA HOTELS je tu i pro děti

Datum: 25.2.2010
Jeden z největších českých hotelových řetězců OREA HOTELS spouští od 1.3.2010 projekt Baby friendly. Zatím se do projektu přihlásila polovina hotelů, které řetězec provozuje, další budou přibývat.

Pod značkou Baby friendly najdou klienti garanci, že se v hotelu můžou bez obav s dětmi ubytovat a využívat s nimi i restaurační zařízení. Hotel s označením Baby friendly se bude prokazovat certifikátem.

"Sledujeme, jak se naši hosté chovají, jaké služby si přejí a jaké čerpají či poptávají.  Proto jsme sestavili seznam věcí, které mladé rodiny na cestách, nebo třeba prarodiče s malými dětmi potřebují, a ten se stal základem pro požadavky na certifikát," říká Pavel Hlinka, generální ředitel společnosti OREA HOTELS a dodává: "Časem bychom chtěli přibrat nějakého partnera – dodavatele, zatím spolupracujeme s DM drogeriemi na projektu Baby Bonus. Tím způsobem, že dáváme mladým rodinám s dětmi speciální balíčky služeb na míru, zase s ohledem na potřeby cestování s dětmi."

Certifikát se zabývá čtyřmi oblastmi: vybavením hotelu, vybavením restaurace, vybavením bazénu a samozřejmě vybavením pokoje.

Hotel, který žádá o certifikát Baby friendly, by měl mít především snadný přístup po hotelu. Dále by měl disponovat vybaveným dětským koutkem (dle možnosti hotelu či restaurace) a měl by nabízet také hlídání dětí za úplatu. Hlídání dětí může pro hotel poskytovat externí firma. V dětském koutku by měl být zajištěn animační program. Recepce hotelu by měla mít na prodej dětskou hygienu a také by měla hostům nabízet zapůjčení dětské chůvičky (pokud je technicky možné chůvičky využít, to znamená, že chůvička by měla mít dosah signálu z pokoje do stravovacího střediska). Pro větší děti by měl mít hotel v záloze deskové hry a také DVD včetně dětských filmů k zapůjčení (za poplatek).

OREA HOTELS podporuje cestování s dětmi

V restauraci hotelu Baby friendly by měla být na 20 míst vždy 1 dětská sedačka. V restauraci by měla být samozřejmostí nejen možnost ohřátí pokrmu, ale také možnost koupit si dětskou výživu. Obsluha restaurace by měla rodičům nabízet pro děti mističky a lžičky – ať už k zapůjčení, nebo k zakoupení. Větším dětem by měla restaurace v hotelu Baby friendly nabízet podsedáky (vždy jeden na 30 míst), samozřejmostí by mělo být dětské menu, dětské prostírání s omalovánkami, pastelky, dětský příbor, hračky. V restauraci by měl personál nabízet rodičům a jejich dětem narozeninové oslavy a animační program.

Bude-li nabízet hotel Baby friendly možnost relaxace s dětmi v bazénu, pak musí nutně zajistit prodej dětských plovacích plín. Dále bude nabízet pásek na plavání, sedací kruh, nafukovací míč na hraní a animační program v bazénu. Přebalovací prostor s přebalovacím pultem by měl být umístěn jak v dámských, tak v pánských šatnách.

Na 30 pokojů hotelu Baby friendly bude k dispozici vždy jedna dětská postýlka. Personál hotelu bude do pokojů s dětskou postýlkou nabízet nočník k zapůjčení.

Pod značkou Baby friendly tedy najdou zájemci o ubytování s dětmi kvalitní a certifikované zařízení bez obavy o to, co je po příjezdu a během pobytu s jejich malými potomky čeká. Rozšiřuje se tak nabídka pro rodiny, které mohou vybírat z velké škály možností ubytování a orientovat se nejen podle cen, které jsou díky integrovanému distribučnímu systému výhodné, ale i podle lokality a nemalé nabídky služeb, jež jsou součástí hotelu.

Vzhledem k tomu, že letos začne fungovat i nová síť malých hotelů a penzionů Family Inn, kterou zřizuje OREA HOTELS, dá se předpokládat, že se i tyto menší ubytovací místa budou o certifikát Baby friendly ucházet.

Více informací o programu naleznete na www.orea.cz/baby-friendly-program.

Do řetězce OREA HOTELS patří více než 20 hotelů po celé České republice. Řetězec se od roku 1999 pravidelně umisťuje mezi první stovkou nejlepších českých firem a patří tam k nejstabilnějším subjektům cestovního ruchu.

Společnost OREA HOTELS s.r.o. má zavedený certifikovaný systém managementu kvality podle ISO 9001:2000 a hotely jsou členy AHR ČR. Společně s úspěchem provozují korporátní web www.orea.cz  a e-shop www.tenpravydarek.cz.


OREA HOTELS s.r.o. Headquarters, Bělohorská 24,169 01 Praha 6, tel. +420 233 102 572, fax. +420 233 102 573, , www.orea.cz  určeno ke zveřejnění ihned.