Brno

Brno druhé největší město České republiky, leží v centrální části Evropy. Brno zároveň představuje ekonomické, kulturní a společenské centrum Moravy, jedné z historických zemí Koruny české. Toto krásné kulturní město leží na okraji Moravské brány, kudy po staletí vedly cesty spojující severní a jižní evropské civilizace. Brno a jeho okolí se rozkládá v malebném kraji, ze tří stran je obklopeno zalesněnými kopci, na jih přechází v rozsáhlou jihomoravskou nížinu. Ze severu je brněnská metropole chráněna výběžky Drahanské a Českomoravské vrchoviny.

více...

Samotné Brno leží v kotlině na řece Svratce a Svitavě v nadmořské výšce 190 - 425 m na ploše 230 km2. Ve směru od východu na západ je Brno dlouhé 21,5 km. Tok řeky Svratky je ve městě dlouhý asi 29 km a na severozápadě města vytváří významnou rekreační nádrž - Brněnskou přehradu. Řeka Svitava protéká Brnem v délce přibližně 13 km. Za pozornost stojí i návštěva některého z brněnských divadel např. Mahenovo divadlo nebo můžete navštívit činoherní divadla, operu, balet či zoologické zahrady. Milovníci motocyklů si jistě nenechají ujít "Velkou cenu Brna" - mezinárodní motocyklové závody ze seriálu mistrovství světa (srpen?), které se vždy konají na automotodromu Brno.

Brněnská přehrada

Brněnská přehrada byla vybudována na řece Svratce v letech 1938-1941 proti záplavám. Přírodní jezero cca 10 km dlouhé, místy až 800 m široké, obsah c ca 25 mil. m3 vody. Brněnská přehrada je vyhledávanou rekreační oblastí s lodní dopravou a sportovišti. Láká nejen vyznavače lodních sportů a lenošení u vody, ale i toulání Podkomorskými lesy nad pravým břehem a k návštěvě znovu zpřístupněného hradu Veveří.

Mahenovo divadlo

Mahenovo divadlo projektovali vídeňští architekti Ferdinand Fellner (1848-1916) a Hermann Hellner (1849-1919) v letech 1881-1882. Stojí na místech bývalých městských hradeb. Mahenovo divadlo zahájilo provoz 14. listopadu 1882 a k jeho zajímavostem patřilo Edisonovo elektrické osvětlení.

Náměstí Svobody

Náměstí Svobody je jedno z nejvýznačnějších náměstí historické části Brna. Nazývalo se v minulosti Dolní rynek a ve středověku jej lemovaly domy význačných brněnských měšťanů i moravských šlechticů, kteří si zde budovali paláce pro dny, které trávili v Brně (např. v době konání zemských sněmů a soudů, návštěv panovníka atp.).

Stará radnice

Stará radnice je nejstarší světskou stavbou v Brně, v níž sídlila do roku 1935 městská správa. Historické jádro budovy s věží vzniklo kolem roku 1240. Před r. 1510 byl ve věži proražen vstup do dvora, který ozdobil A. Pilgram kamenným portálem s plastikami heroldů a měšťanů. Původní alegorie spravedlnosti byla r. 1660 nahrazena nynější sochou. Tehdy byl také do portálu Staré radnice zasazen štít s novým znakem města, který Brno získalo v r. 1646. Budova radnice byla poškozena za švédských válek a její opravou, dokončenou roku 1660, byl pověřen brněnský stavitel Jan Křtitel Erna.

Nová radnice

Budovy Nové radnice prošly složitým stavebním vývojem několika staletí. Nová radnice (dříve nazývaná Zemský dům, Zemská soudnice) byla již od svého počátku centrem zemské správy, zasedal zde zemský sněm a zemský soud a čeští králové zde byli přijímáni za moravská markrabata. Pak se stala majetkem města a od roku 1935, po rozsáhlých úpravách, kdy bylo přistavěno křídlo do Husovy ulice, je nazývána Novou radnicí.

Vila Tugendhat

Vila Tugendhat patří mezi perly novodobé architektury. Ve dvacátých letech minulého století byla architektonická tvorba charakterizována otevíráním nových cest tvůrčího myšlení, které reflektovalo avantgardní trendy hledající obraz života po první světové válce. Návrhy prosklených mrakodrapů administrativních budov německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe již v letech 1919-1922 rozbily tradiční formu uzavřené hmoty průhlednými stěnami a volným půdorysem, což umožňovaly nové a progresivní technologie výroby skla, oceli a železobetonu. Vila Tugendhat se stala typickou ukázkou architektonické tvorby dané doby.

Automotodrom

Automotodrom Brno nebo také Masarykův okruh, s více jak sedmdesátiletou tradicí, zajišťuje Brnu významnou pozici ve světě motoristického sportu.
V roce 1965 se název Masarykův okruh poprvé zapsal do Kalendáře mistrovství světa silničních motocyklů a od té doby se objevuje v tomto kalendáři již s železnou pravidelností, především díky vysoké úrovni a profesionalitě závodů.

Hotely řetězce OREA HOTELS nabízejí v Brně ubytování v těsné blízkosti brněnského výstaviště a u Brněnské přehrady

Hotel Voroněž Brno

Hotel Voroněž Brno ****

Brno, Jižní Morava, Brno. mapa
tel: +420 543 141 111, e-mail:

Orea Hotel Voroněž I je umístěn v těsné blízkosti brněnského výstaviště ve středu města. Kvalita ubytování splňuje požadavky i těch nejnáročnějších hostů. Kvalitní stravovací služby jsou zajišťovány v restauraci Atrium, Grill baru Gurmet a ve špičkové restauraci A LA CARTE. Ke krátkým setkáním s přáteli nebo obchodními partnery poslouží Lobby bar. V Orea Hotelu Voroněž I naleznete Největší kongresové centrum v regionu s nejmodernějším technickým vybavením včetně vybavení pro video-konference.

RezervaceDetail

Resort Santon Brno

Resort Santon Brno ***

Brno, Jižní Morava, Brno. mapa
tel: +420 546 124 444, e-mail:

Orea Wellness Hotel Santon na Brněnské přehradě. Užijte si pobyt v tříhvězdičkovém Orea Wellness Hotelu Santon v příjemném prostředí s přátelskou atmosférou na břehu Brněnské přehrady, dopřejte si báječný odpočinek v relaxačním wellness-centru a nechejte se okouzlit nádhernou přírodou typickou pro jižní Moravu.

RezervaceDetail

Hotel Voroněž II Brno

Hotel Voroněž II Brno ***

Brno, Lokalita: Jižní Morava, Brno. mapa
tel: +420 543 142 020, e-mail:

Orea Hotel Voroněž II je umístěn v těsné blízkosti brněnského výstaviště ve středu města. Ve své třídě nabízí nesrovnatelně kvalitní ubytování za bezkonkurenční ceny v nově zrekonstruovaných pokojích. Pokoje a suite třídy economy s koupelnou, WC, telefonem s přímou volbou, TV se satelitními programy. Pro bezpečnost hostů jsou pokoje také vybaveny požárními kouřovými hlásiči.

RezervaceDetail