Jižní Čechy

Jižní Čechy patří k největším a nejoblíbenějším turistickým oblastem České republiky. Tento kraj svou krásou a rozmanitostí překvapí každého návštěvníka. Jižní Čechy mají pro každého návštěvníka něco - starobylá města, gotické kostely, renesanční zámky, kláštery, památky lidového stavitelství, zajímavé technické stavby včetně důmyslných rybničních systémů, hlubokých lesů… Kraj Jižních Čech je vyhledávaným turistickým cílem nejen pro své přírodní krásy, ale též pro množství historických památek, lázně a dobré podmínky pro cyklistiku a vodní sporty. Značnou část území pokrývají lesy a rybníky, které jsou často součástí chráněných přírodních území a biosférických rezervací. Poloha kraje předurčuje i jeho kulturní bohatství – kulturní vlivy drsného germánského a anglosaského severu se zde střetávaly s vytříbeným uměním italských renesančních mistrů. Pokud chcete příjemně strávit svou dovolenou, Jižní Čechy by měly určitě být určitě mezi místy, ze kterých budete vybírat.

více...

České Budějovice jsou hospodářskou i kulturní metropolí jižních Čech. Město bylo založeno ve 13. století a pravidelný půdorys města, jehož střed tvoří rozlehlé čtvercové náměstí, patří k vrcholům středověkého urbanismu v Čechách. Dnes čtvercové náměstí Českých Budějovic lemují barokní měšťanské domy s loubím.V devatenáctém století se evropským unikátem stala první koněspřežná železnice spojující České Budějovice s rakouským Lincem.

Město Český Krumlov je nazýváno perlou jižních Čech a jistě právem. Historické jádro Českého Krumlova  bylo roku 1992 zapsáno na seznam památek kulturního dědictví UNESCO. Za návštěvu jistě stojí jeden z největších zámků střední Evropy – zámek Český Krumlov. Čilý turistický ruch a rozvinuté služby činí z Českého Krumlova špičkovou turistickou destinaci.

Jindřichův Hradec je považován za přirozené centrum jihovýchodních Čech – město s typickým panoramatem hradu a zámku nad rybníkem Vajgar. Jindřichův Hradec se během několika desítek let stal oblíbeným cílem výletníků. Za návštěvu jistě stojí zdejší zámek, ale také Okresní muzeum, ve kterém je vystaven největší pohyblivý lidový betlém na světě – tzv. Krýzovy jesličky.

Tábor je druhým největším městem jižních Čech. Založení města v 15. století je spojeno s husitstvím a Janem Žižkou. Silnou historickou tradici husitství město nezapře do dnešních dní.Ve středověku byla pod městem vybudována síť podzemních chodeb, které jsou dnes přístupné veřejnosti. Zajímavostí je jistě vodní nádrž Jordán, která je nejstarší údolní nádrží ve střední Evropě.

Všechny jihočeské perly – České Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec nebo Tábor nabízí návštěvníkům široké možnosti ubytování. OREA HOTELS v jižních Čechách nabízí luxusní ubytování v hotelech čtyřhvězdičkové kategorie.

Hotel Concertino Jindřichův Hradec

Hotel Concertino Jindřichův Hradec ****

Jižní Čechy, Jižní Čechy, Budějovický kraj, Jindřichohradecko - Jindřichův Hradec. mapa
tel: +420 384 362 320-2, e-mail:

Čtyřhvězdičkový Orea Hotel Concertino se nachází v historickém centru Jindřichova Hradce, několik kroků od třetího největšího hradu a zámku v ČR. Hotelový komplex spojuje domy z období renesance a zcela nově vybudované moderní ubytovací zařízení. Host má na dosah architektonické skvosty, jejichž historie sahá až do 13. století - renovovaný zámek pánů z Hradce, řadu kostelů a městskou památkovou rezervaci včetně zámeckého podhradí. Další blízká místa dýchající historií jsou Slavonice, Třeboň, Český Krumlov, hrad Landštejn, vodní zámek Červená Lhota. Nedotčená příroda plná lesů, rybníků a stezek zve k aktivnímu odpočinku.

Detail