Jižní Morava

Pálava je oblíbeným cílem turistů, kteří sem přicházejí obdivovat krásnou krajinu, přírodu, historické i architektonické památky a nádheru Jižní Moravy. Pavlovské vrchy se táhnou severovýchodním směrem od Mikulova a vrcholy kopců zvýrazňují zříceniny středověkých hradů (Děvičky a Sirotčí hrádek). Na jejich úpatí se nachází malebné vinařské vesničky, mezi nimi i naleziště světoznámé Věstonické Venuše Dolní Věstonice, a obtáčí je neméně proslulé vodní dílo Nové Mlýny.

více...

Mikulov

Mikulov malé historické městečko na úpatí Pavlovských vrchů patří mezi jedno z nejkrásnějších míst Jižní Moravy. Dominantou městského panoramatu je barokní zámek. K nejzajímavějším expozicím muzea v Mikulově umístěného v jeho prostorách je unikátní vinařská expozice se zámeckým sklepením a historickým obřím sudem. Město bylo ve středověku druhým nejvýznamnějším centrem židovské kultury v Čechách, najdete tu židovskou čtvrť s naučnou stezkou, židovský hřbitov i dochovanou synagogu s expozicí o židovském osídlení města. Mezi další zajímavosti města patří Ditrichštejnská hrobka, Svatý kopeček a historické náměstí.

Lednicko-Valtický areál

Světoznámý areál zapsaný do seznamů UNESCO je obdivován návštěvníky z celého světa. Tvoří jej rozsáhlé území volné přírody s lesními a vodními plochami. Mezi nimi se nachází bezpočet zámečků a chrámků, které zdobí tento lesopark mezi dvěma perlami Jižní Moravy: Lednicí a Valticemi.

Lednice - romantický novogotický zámek je obklopen okrasnými zahradami a přírodním parkem s romantickými stavbami a velkým rybníkem. Dominantou parku je minaret. Zajímavostí je pak skleník a akvárium Malawi nacházející se v prostorách zámecké jízdárny.

Valtice - jedena z nejvýznamnějších barokních památek - residenční sídlo Lichtenštejnů. V jeho prostorách naleznete mimo jiné i vyhlášené zámecké vinné sklepy, které jsou vinařským centrem celé republiky.

Neoddělitelnou součástí návštěvy Jižní Moravy patří bezpochyby dobré víno a návštěva vinných sklepů. Jižní Morava může nabídnout širokou paletu malých nebo velkých vinných sklepů, kde turista může ochutnat některé z vysoce kvalitních jihomoravských vín.

Hotel Iris Pálava

Hotel Iris Pálava ***

Jižní Morava, Jižní Morava (zahrada Evropy) - Chráněná krajinná oblast Pálava - Mikulov mapa
tel: +420 519 515 310, e-mail:

Orea Hotel Iris Pálava se nachází uprostřed malebné krajiny jižní Moravy, ve vinařské obci Pavlov, na březích nádrží Nové Mlýny, které jsou největší vodní plochou Moravy a vyhledávaným centrem rybaření a vodních sportů, na úpatí Pavlovských vrchů, které jsou biosférickou rezervací UNESCO.

Detail