Krkonoše

V severozápadní části Východočeského kraje se tyčí Krkonoše, nejkrásnější pohoří Čech. Nádherná krajina se stopami činnosti ledovců tvoří Krkonošský národní park s rozlohou 38 500 ha.

Krkonoše patří mezi nejnavštěvovanější pohoří Čech, a to nejen díky svým přírodním krásám, ale v neposlední řadě i pro početná rekreační střediska. Tato horská centra představuje výchozí místa pro mnohé procházky, túry a výlety. Turisté, kteří zavítají do Krkonoš, mohou v této oblasti a v blízkém okolí navštívit mnoho zajímavých míst.

více...

Je zde vytyčeno mnoho turistických tras (Cesta k pramenu Labe, Bucharova cesta z Horních Míseček do Vrchlabí, romantická Weberova cesta údolím Bílého Labe, Šourkova cesta Obřím dolem a Úpským rašeliništěm na Výrovku). Kdo hledá při turistice i poučení, může využít naučné stezky "Černohorské rašeliniště" (4 km dlouhý okruh na vrcholu Černé hory) nebo "Čertovu strouhu" (3 km), kde ho odborný průvodce seznámí i s významnou technickou památkou v podobě protierozních hrazenářských prací z počátku století.

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn ležící v nadmořské výšce 715-1310m.n.m. v malebném údolí toku řeky Labe ve střední části Krkonoš je nejznámějším a nejvíce navštěvovaným turistickým vysokohorským střediskem. Špindlerův Mlýn je turisty vyhledávaným místem v každém ročním období, což je dáno bohatými možnostmi využití volného času. Na své si přijdou především příznivci rozličných sportovních aktivit, počínaje pěší turistikou, milovníci cykloturistiky v náročnějším horském terénu, v zimě bohaté vyžití v tomto důkladně budovaném lyžařském středisku. Pro ty, kdo preferují běžecké lyže před sjezdovými, je zde opravdu pestrá nabídka zajímavých náročných i méně náročných cest okouzlující přírodou těchto bohužel ne zcela civilizací nedotčených hor. Město nabízí i další možnosti provozování netradičních sportů - např. jízda po bobové dráze, která je jedinečným zážitkem pro každého, bez rozdílu věku, můžete si vychutnat projížďku v sedle koně, nebo adrenalinový paragliding.

Podzim je ve Špindlerově Mlýně nejkrásnějším obdobím pro pěší turistiku, protože celé údolí Labe září nádhernými barvami. Rozsáhlá a dobře udržovaná síť turistických cest Vás zavede do nezapomenutelných míst, kde můžete obdivovat divokou horskou přírodu. Ale ani v případě špatného počasí se nemusíte nudit. Špindlerův Mlýn nabízí kromě restaurací a vináren a barů i taneční večery a diskotéky, sportovní vyžití v hotelových bazénech, tenisové kurty, fit centrum, sauny, kuželky, squash, střelbu, ale i loďky na přehradě, rybaření. Jsou zde rozsáhlá parkoviště, taxi, koňská spřežení, půjčovny kol. Ve městě je možno nakoupit běžné spotřební zboží.

Harrachov

Harrachov byl založen v 17. století pod původním názvem Dörfl. Po majitelích byla vesnice pojmenována počátkem začátkem 18. století. Po 2. světové válce byly k Harrachovu  připojeny další osady, městečko se začalo rozrůstat a bylo spojeno železnicí s Kořenovem a Tanvaldem. Po této ojedinělé ozubnicové dráze s množstvím viaduktů a tunelů se můžete projet dodnes.

Dříve než se z Harrachova stalo nejznámější turistické a sportovní středisko západních Krkonoš, proslul daleko za hranicemi Čech svým sklářstvím.Počátky výroby skla jsou v této oblasti zaznamenány již počátkem 14. století. První huť v Harrachově byla postavena na počátku století 17. a harrachovská sklárna je druhou nejstarší fungující sklárnou v Čechách.

Historie lyžování se začala psát poté, co hrabě Harrach přivezl do Čech vůbec první lyže a začaly se pořádat i lyžařské závody. Roku 1910 již v Harrachově existuje český lyžařský klub a začínají růst i první skokanské můstky.

V současné době Harrachov patří mezi nejvyhledávanější místa pro lyžování neboť nabídka pro milovníky tohoto sportu je skutečně veliká. V Harrachově Vám Váš pobyt na horách svými službami zpříjemní OREA Vital Hotel Sklář. Ve Špindlerově Mlýně nabízí  ubytování a OREA HOTEL Horal.

Resort Horal Špindlerův Mlýn

Resort Horal Špindlerův Mlýn ****

Krkonoše, Východní Čechy, Krkonoše, Špindlerův Mlýn. mapa
tel: +420 499 433 351, e-mail:

Orea Resort Horal se nachází na úpatí Kozích hřbetů v části Špindlerova Mlýna zvané Svatý Petr a leží v nadmořské výšce 900 m.n.m.

RezervaceDetail

Resort Sklář Harrachov

Resort Sklář Harrachov ****

Krkonoše, Severovýchodní Čechy, Krkonoše, Harrachov. mapa
tel: +420 481 560 111, e-mail:

Vítejte v hotelu, který splní Vaše sny o skvělé dovolené. U nás zapomenete na starosti všedního dne, pochutnáte si na výtečném jídle a pití, necháte se hýčkat v Relax & Care centru a uděláte něco pro své zdraví při některé ze široké nabídky sportovních aktivit.

RezervaceDetail