Hotel Anglický Dvůr Mariánské Lázně

starstarstarstar

Rezervovat
 • wifi
 • parkování
Apartmánový Orea Hotel Anglický Dvůr je umístěn ve střední části Hlavní třídy, 300 m od lázeňské kolonády, "Zpívající fontány" a centra lázeňského života.

Popis

Orea Hotel Anglický Dvůr je depandancí Orea Spa Hotelu Bohemia, nachází se v bezprostřední blízkosti tohoto hotelu. Hotel je umístěn ve střední části Hlavní třídy, 300 m od lázeňské kolonády, "Zpívající fontány" a centra lázeňského života.

V roce 2002 byl objekt zcela zrekonstruován a zmodernizován. Bylo vytvořeno 10 apartmánů a dva dvoulůžkové pokoje. V každém apartmá najdeme dvoulůžkový pokoj, obývací pokoj, malý kuchyňský kout a koupelnu s vanou, WC a fénem. Všechny pokoje jsou vybaveny TV se satelitními programy a radiovými stanicemi, telefonem s možností přípojky na fax a internet, minibarem a trezorem.

Hotelovým hostům je k dispozici kavárna a restaurace Knížecí Dvůr v Orea Spa Hotelu Bohemia, kde můžete ochutnat speciality české i mezinárodní kuchyně. Orea Spa Hotel Bohemia poskytuje také komplexní lázeňskou péči,  která je zaměřená na pohybové ústrojí, léčení onemocnění ledvin a močových cest, onemocnění dýchacích cest a poruchy metabolismu. Hotelovým hostům je k dispozici parkoviště o kapacitě 6 autobusů a 20 osobních aut.

"Procestoval jsem celou Indii, Ceylon, všechna lázeňská města Evropy, ale nikde na světě mne nechytila u srdce poezie nádherné přírody tak jako zde v Mariánských Lázních."
Anglický král Edward VII., Mariánské Lázně 1907

Akční nabídky

Všechny akční nabídky

Pohoda

Pohoda

platí do 21.12.2015
Detail
Kouzelné Vánoce

Kouzelné Vánoce

platí do 28.12.2015
Detail
Silvestrovská jízda

Silvestrovská jízda

platí do 04.01.2016
Detail
Omlazující lázně

Omlazující lázně

platí do 21.12.2015
Detail
Pobyt senior

Pobyt senior

platí do 21.12.2015
Detail
Regenerace v srdci Mariánek

Regenerace v srdci Mariánek

platí do 21.12.2015
Detail

Dárkové poukazy

Všechny dárkové poukazy

Bohemia & Romance

Bohemia & Romance

Cena 5.100,-
Detail

Ubytování

Orea Hotel Anglický Dvůr nabízí luxusní ubytování v 10 luxusních apartmánech a 2 dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky. Apartmány jsou vybaveny sociálním zařízením (vana, WC, fén), kuchyňským koutem, SAT TV, telefonem, trezorem, minibarem, přípojkou na internet a fax. Budova nemá bezbariérové řešení.

The Guest Club

Guest Club je věrnostní program pro stálé hosty Orea Hotelu Anglický Dvůr, Orea Spa Hotelu Bohemia a Orea Spa Hotelu Monty. Cílem Guest Clubu je poskytování maximální možné péče pro klienty našich hotelů.

Získejte členství v programu Guest Club. Do členství se můžete přihlásit po odbydlení 1 pobytu v jednom z našich hotelů v Mariánských Lázních. Jako jeho člen získáte množství výhod a benefitů. Několikrát do roka obdržíte aktuální časopis „Guest Magazine“. Dále můžete využívat řadu nabídek a slev prostřednictvím Guest karty výhod. A to nejlepší: členství je zdarma a může být kdykoli zrušeno. Guest Club je určen výhradně individuálním klientům. Podívejte se na PŘEHLED VÝHOD A SLEV.

CENÍK 2014

Mimosezóna
03. 01. - 30. 04.
01. 11. - 21. 12.

Sezóna
01. 05. - 31. 10.
22. 12. - 03. 01.

  Jednolůžkový pokoj

1.990 CZK  

2.290 CZK  

  Dvoulůžkový pokoj pro 1 osobu

2.490 CZK  

2.990 CZK  

  Dvoulůžkový pokoj

2.990 CZK  

3.590 CZK  

  Trojlůžkový pokoj

3.590 CZK  

4.290 CZK  

  Apartmá

4.390 CZK  

4.990 CZK  

  Apartmá v Anglickém Dvoře

2.990 CZK  

3.590 CZK  

  Příplatek za výhled na Hlavní ulici

  500 CZK  

500 CZK  

  Pes

200 CZK  

200 CZK  

  Parkování

200 CZK  

200 CZK  

  Polopenze

350 CZK  

350 CZK  

  Plná penze 

570 CZK  

570 CZK  

Ceny za pokoj / noc včetně snídaně, lázeňského poplatku a DPH

Kongres

V Orea Hotelu Anglický Dvůr je možno čerpat pouze ubytovací služby všechny ostatní služby je možné využít v našem Orea Spa Hotelu Bohemia. Kapacitní možnosti salonku v Orea Spa Hotelu Bohemia dovolují uspořádání malých konferencí, školení, firemních prezentací, jednání a různých incentivních akcí.

Konferenční kapacity hotelu:

Barochův salonek 

 • salonek s denním světlem
 • kapacita 50 míst (divadelní uspořádání)
 • 30 míst (konferenční uspořádání)
 • rozměry 11,40m x 6,70m

Technické vybavení:

 • TV, video
 • flipchart
 • promítací plátno
 • Ostatní vybavení lze zajistit externě.

Konferenční služby:

 • kopírování, zasílání faxů
 • příjem a zasílání elektronické pošty
 • zajištění konferenční techniky

Ve spolupráci s OMT Group  (www.omt.cz)  jsme schopni pro Vás připravit eventové programy:

 • firemní eventové programy (např. karneval v Riu, Casino Royal - perný večer Jamese Bonda, Hawaii party, Kubánský večer ...)
 • zábavné poznávací programy
 • přírodní sportovní programy (zimní túry na sněžnicích či běžkách, vyjížďky na psích spřeženích...)

Meeting Planner

Gastronomie

V Orea Spa Hotelu Bohemia: Hotelové café - restaurace Knížecí Dvůr. Ve stylové restauraci jsou podávány  pokrmy české i mezinárodní kuchyně. Na své si přijdou nejen milovníci tradičních českých pokrmů, ale i ti, kteří rádi zkouší něco nového. Otevřeno je po celý den, a to nejen pro hotelové hosty.

 • restaurace - 150 míst
 • kavárna - 50 míst.

Wellness

Wellness  je životním stylem působícím jako prevence proti negativním důsledkům dnešní dynamické doby na lidské zdraví. Vyznává heslo "zdravě žít a dobře se u toho cítit". Wellness klade důraz na celkovou rovnováhu člověka,pod kterou rozumí jak fyzické tak i psychické zdraví.

Relaxačně rehabilitační středisko Orea Spa Hotelu Bohemia (hned vedle Orea Hotelu Anglický dvůr) nabízí:

 • klasické i aroma masáže, perličkové koupele, reflexní a podvodní masáže, inhalace, parafin, elektroléčbu, plynové obálky, injekce, a mnoho dalších léčebných procedur, které naleznete v ceníku procedur .
 • V hotelu je sauna a solárium.

Indikace v Mariánských Lázních jsou na rozdíl od jiných lázní značně pestré. A je tomu tak především proto,že složení pramenů je chemicky velmi odlišné.

Léčí se zde následující nemoci:

 • nemoci ledvin a močových cest
 • nemoci nervové
 • nemoci zažívacího ústrojí
 • nemoci poruchy látkové výměny
 • nemoci dýchacího ústrojí

Prameny v Mariánských Lázních:

Křížův pramen

Tento pramen se užívá především u onemocnění zažívacího ústrojí (nemoci žaludku, střev, žlučníku, jater a pankreatu), u nemocí výměny látkové (obezita, dna, diabetes mellitus) a ualergických onemocnění, která jsou podmíněna poruchami zažívání.

Ferdinandův pramen

Je tedy vhodný zejména pro léčbu nemocí zažívacího ústrojí a metabolismu.

Rudolfův pramen

Užívá se u chorob ledvin a močových cest.

Lesní pramen

Je  vhodný pro léčbu různých nemocí trávicího ústrojí. Rovněž se využívá k inhalacím při onemocnění horních cest dýchacích. Je také vhodný k léčbě některých urologických chorob.

Ambrožův pramen 

Využívá se u některých forem chudokrevonosti  a při onemocnění močových cest.

Karolinin pramen

Tento pramen se používá  při různých urologických onemocnění a při léčbě ledvinových kamenů.

Volný čas

VOLNÝ ČAS A SPORT

TENIS

Tenisové kurty se nacházejí 15 minut chůze od Orea Hotelu Anglický Dvůr . Areál nabízí ideální podmínky na přípravu jak rekreačním, tak profesionálním hráčům. Rádi Vám zajistíme možnost hry na venkovním dvorci nebo v zimě na krytém kurtu v tenisovém areálu Tennis Agens. Potřebujete trenéra, rádi Vám ho zprostředkujeme.

SPINNING

Pokud jste zvyklí na své hodiny a neradi byste mimo svůj domov svůj zvyk porušili, jsme tu pro Vás a zajistíme Vám hodinu spinningu. (nutnost včasného objednání)

KOLA

Mariánské Lázně a jejich okolí nabízejí milovníkům cykloturistiky ideální podmínky. Velké množství značených cyklotras na Tepelsku navazujících na cyklotrasy Euregia Egrensis lákají poznávat okolní přírodu nebo různá historicky zajímavá místa.

Trasa č. 1 (31,2 km)

Mariánské Lázně (Panorama) - Zádub - Závišín - Ovesné Kladruby - Mrázov - Klášter Teplá - Betlém - Mrázov - Ovesné Kladruby - Závišín - Zádub - Mariánské Lázně (Panorama) Trasa č. 2 (19,7 km)
Mariánské Lázně (Panorama) - Zádub - Závišín - Podhorní vrch - Podhorní hájenka - Ovesné Kladruby - Závišín - Zádub - Mariánské Lázně (Panorama) Trasa č. 3 (21,9 km, pouze MTB)
Mariánské Lázně (Panorama) - Závišín - Milhostov - Milhostovské mofety - Tabákový mlýn - okolo Lazurového vrchu - Holubín rozcestí před Martinovem - Vlkovice - hájenka U Müllerů - Mariánské Lázně (Panorama) Trasa č. 4 (20 km)
Mariánské Lázně (Lesní pramen) - alej Svobody - Lázně Kynžvart žst. - Zámek Kynžvart - Lázně Kynžvart - okolo Holiny - Stoh - Smetanova alej - Mariánské Lázně (Lesní pramen)

Trasa č. 5 (16,8 km)

Mariánské Lázně (Chopinova ul.) - myslivna Králův kámen - Bašusova cesta - rozcestí Bašus - Kladská - myslivna Králův Kámen - Mariánské Lázně (Chopinova ul.) Trasa č. 6 (25,2 km)
Mariánské Lázně (Lesní pramen - Chopinova ul.) - vodárna - Duncanova vyhlídka - Myslivna Králův Kámen - Modrý kámen - Pod Popravčí loukou - potok Rota - Prameny - Nimrod - rozcestí u Myslivny - Polom - Kamzík - Geologický park - Mariánské Lázně (Lesní pramen - Chopinova ul.)

GOLF

Hřiště Golf Clubu Mariánské Lázně je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť své doby. 18-jamkové hřiště leží na úpatí Slavkovského lesa.  Je nejstarší hřiště v České Republice. Je obklopeno z velké části jehličnatými lesy, díky čemuž je na něm příjemně i ve velmi horkých letních dnech.  V mnoha místech se otevírá výhled do okolní krajiny, která je přírodní a není rušena žádnou zástavbou. Nabízíme Vám wellness balíček "Golfový víkend v Mariánských Lázních".

KONĚ

Jezdecká společnost se nachází v areálu u hotelu Krakonoš. Zajišťuje výcvikové hodiny pro začátečníky popř. vyjížďky pro pokročilé. Pro milovníky  a skutečné znalce koní je zde možnost navštívit jezdeckou akademii SOŠ. Je možné prohlédnout si stáje, halu a po domluvě jet i na koni na vyjížďku.

NORDIC WALKING

Je chůze se speciálně navrženými holemi a přináší velice efektivní pohyb. Vede ke zvýšení kondice bez ohledu na věk a pohlaví.Zajistíme instruktora. Nabízíme balíček "Nordic walking" na 3 nebo 6 nocí.

OSTATNÍ

Jachting

Milovníky vodních sportů láká 60 hektarová vodní plocha rybníku Regent, který se nachází 7 km od Mariánských Lázní. V areálu místního jachtařského oddílu je mj. klubovna s krbem, prostorná loděnice, chaty, hřiště. 

Parašutismus

Pokud smícháte slušnou porci neznáma, špetku strachu, dvě lžičky adrenalinu, přidáte dobrou náladu, kopec srandy a navrch okořeníte svou silnou vůlí -obdržíte zaručeně pravý adrenalinový koktejl

Lanové centrum

Dobrodružné lanové centrum a laňáček bylo pro Vás otevřeno 1.května 2009. Čeká na Vás 19 vysokých lanových překážek ve výšce 10 metrů pro dospělé.Pro nejmenší (děti od 3let) je připraven laňáček - překážková dárha plná dobrodružství i pro ty nejmenší. To vše najdete 500metrů od Kolonády, vedle geologického parku v areálu tenisového klubu u Lesního pramene. (15 minut chůze od našeho hotelu)

LYŽOVÁNÍ

Sjezdové lyžování

SKI AREA Mariánské Lázně to jsou kvalitní lyžařské terény od "modré" až po "černou". 2 vleky, kabinová lanovka. Více na www.snowhill.cz/marianky/. Lyžařská škola a snowboardová škola

Běžky

Lyžařský běžecký areál Golf Úprava stop - 90% tratí má 2 stopy, to znamená, že upravit je třeba asi 90 km stop. Běžně jsou upraveny stopy kolem Golfu + přilehlé tratě vedoucí lesem, tzn. žlutá a modrá stopa. Pokud napadne sníh, trvá cca. 3 dny, než jsou upraveny kompletně všechny stopy. Např. červená trať vedoucí k Rájovu a tratě pro bruslení jsou ve volném prostranství a jsou tedy nejnáročnější na údržbu - při sněhu a větru se tvoří závěje a sněhové jazyky.

Nástupní místa Golfové hřiště – centrum areálu s parkovišti aut, spojení z centra města autobusovou linkou a kabinkovou lanovkou k hotelu Krakonoš Hájenka Králův kámen – spojení autobusem (linka Mariánské Lázně – Prameny) Pension Nimrod – parkoviště aut

DALŠÍ MOŽNOSTI:

BOWLING - BRUSLENÍ - DLOUHÁ PLOCHÁ DRÁHA - LOV - SQUASH - RYBOLOV

Turistické tipy

TIPY NA VÝLET

Naučná stezka Geologický park
Naučná stezka je zaměřená na geologii a geobotaniku – geologická stavba a rostlinná společenství Slavkovského lesa.

Přírodní park u Prelátova pramene
Na okraji města Mariánské Lázně, v místech, kde park přechází do lesa, leží malebná louka, kterou protéká potůček plný žulových balvanů. Je to ráj pro děti.

Lanové centrum
Dobrodružné lanové centrum a laňáček 

Park Boheminium
Miniaturpark s miniaturami významných staveb České republiky. Najdete zde například model zámku Červená Lhota, horu Říp a dalších více než 30 modelů.

Naučná stezka Kladská
Naučná stezka Kladská seznamuje s historií osady Kladská, faunou a flórou Slavkovského lesa a přírodní rezervace Kladské rašeliny. 

Státní zámek Kynžvart
Zámek je ojedinělou ukázkou venkovské reprezentativní rezidence ve stylu vídeňského klasicismu a empíru

Hornické muzeum v Plané
Štola Ondřej Šlik, ve které se muzeum nachází, byla vyražena koncem 16. stol. v době největšího rozkvětu dolování stříbrných rud v Plané

Klášter Teplá
Premonstrátský klášter v Teplé nedaleko Mariánských Lázní založil klášter roku 1193 velmož Hroznata.

Krásenská rozhledna
Krásenská rozhledna je jedna z nejpodivuhodnějších rozhleden v zemi. Věž je zajímavá spirálovitým schodištěm vedoucím neobvykle po vnějším obvodu věže.

Hrad a zámek Bečov
Středověký hrad spojený s malebným barokním zámkem.

Naučná stezka SOOS
Rozsáhlé rašeliniště a slatiniště cca 6 km severovýchodně od Františkových Lázní.

Hrad Loket
Gotický královský hrad založen ve 13. stol. na místě starší románské stavby, rozšířen v době Václava IV.

Akční nabídky - Hotel Anglický Dvůr

Dárkové poukazy - Hotel Anglický Dvůr

Kontaktovat  |  Poslat známému
 

Rezervace hotelu

Nezávazná poptávka

Akční nabídky

další akční nabídky

Dárkové poukazy

další dárkové poukazy

Kontakt

Hotel Anglický Dvůr Mariánské Lázně****
Hlavní 52
Mariánské Lázně 353 01

tel +420 354 610 111
fax +420 354 610 555
e-mail

OREA HOTELS:
www www.hotel-anglicky-dvur.cz
www www.orea.cz/anglickydvur
www m.orea.cz

Facebook Google+ Twitter Youtube

GPS: 49°58'28.28"N,12°42'10.03"E

zvětšit mapu

Vzdálenosti: Praha 170 km, Plzeň 80 km, Karlovy Vary 45 km, Norimberk (SRN) 210 km, Mariánské Lázně.

Newsletter hotelu

(přihlaste se k odběru novinek hotelu...)
So Ne Po
SoNePo
16/8 °C 17/9 °C 19/8 °C
Baby Friendly hotely
Darujte poukaz