Spa Hotel Bohemia Mariánské Lázně

starstarstarstar

venkovni

Rezervovat Pořádat konferenci
 • wifi
 • parkování
Orea Spa Hotel Bohemia je umístěn ve střední části Hlavní třídy, 300 m od lázeňské kolonády, "Zpívající fontány" a centra lázeňského života. Hotel nabízí ubytování v Mariánských Lázních v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích a v luxusních apartmánech v depandanci Orea Hotel Anglický Dvůr.

Popis

Architektonicky unikátní budova Orea Spa Hotelu Bohemia nabízí svým hostům pravou lázeňskou atmosféru ve spojení s komfortem mezinarodního hotelu. Díky své poloze v blízkosti lázeňské kolonády a parků se stal již od svého vzniku jedním z nejvyhledávanějších hotelů v lázeňském centru Mariánských Lázní. Dnes svým hostům poskytuje komplexní nabídku léčebných, wellness a relaxačních pobytů s jedinečným využitím místních přírodních zdrojů. Hotelovým hostům je k dispozici kavárna a restaurace Knížecí Dvůr, kde můžete ochutnat speciality české i mezinárodní kuchyně.

"Mariánské Lázně jsou nejkrásnější ze všech u nás a jedny z nejpůvabnějších na světě."
Jaroslav Seifert, 1974

Orea Spa Hotel Bohemia získal ocenění Tripadvisoru "odznak Bravo", který podtrhuje kvalitu našich služeb.

Akční nabídky

Všechny akční nabídky

Pobyt senior

Pobyt senior

platí do 21.12.2015
Detail
Regenerace v srdci Mariánek

Regenerace v srdci Mariánek

platí do 21.12.2015
Detail
Kouzelné Vánoce

Kouzelné Vánoce

platí do 28.12.2015
Detail
Silvestrovská jízda

Silvestrovská jízda

platí do 04.01.2016
Detail
Omlazující lázně

Omlazující lázně

platí do 21.12.2015
Detail
Pohoda

Pohoda

platí do 21.12.2015
Detail
Bohemia & Romance

Bohemia & Romance

platí do 21.12.2015
Detail

Dárkové poukazy

Všechny dárkové poukazy

Ubytování

Orea Spa Hotel Bohemia nabízí ubytování v účelně zařízených 76 pokojích se 142 lůžky, těchto kategorií:

9 jednolůžkových pokojů

1/1 single - jednolůžkový pokoj zkratka 1/1 nebo SGL Jednolůžkový, využívaný 1 osobou. Pokoj je vybaven sociálním zařízením (sprcha, WC, fén), TV + sat, telefonem s přímou volbou, minibarem, bezpečnostním trezorem, wifi. Jednolůžkové pokoje nemají balkon.

63 dvoulůžkových pokojů

1/2 double - dvoulůžkový pokoj zkratka 1/2 nebo DBL Pokoj je vybaven sociálním zařízením (sprcha,WC,fén), TV + sat, telefonem s přímou volbou, minibarem, bezpečnostním trezorem, wifi. Pokoj pro 2 osoby s velkou manželskou postelí (dvě spojená lůžka).

1/2 twin - dvoulůžkový pokoj (postele od sebe) zkratka 1/2 TW. Pokoj pro dvě osoby s oddělenými postelemi. Pokoj je vybaven sociálním zařízením  (sprcha,WC,fén), TV + sat, telefonem s přímou volbou, minibarem, bezpečnostním trezorem, wifi.

4 apartmá

APT - velké apartmá zkratka APT Pokoj s obývacím pokojem a samostatnou ložnicí, minimálně pro dvě osoby, psací stůl nebo psací deska s lampičkou, sedací kout, minibar a Wifi. V apartmánech je vana. Všechny pokoje jsou s balkonem.

CENÍK 2015

Mimosezóna
03. 01. - 30. 04.
01. 11. - 21. 12.

Sezóna
01. 05. - 31. 10.
22. 12. - 03. 01.

  Jednolůžkový pokoj

1.990 CZK  

2.690 CZK  

  Dvoulůžkový pokoj pro 1 osobu

2.490 CZK  

3.290 CZK  

  Dvoulůžkový pokoj

2.990 CZK  

3.890 CZK  

  Trojlůžkový pokoj

3.690 CZK  

4.890 CZK  

  Apartmá

4.390 CZK  

5.390 CZK  

  Apartmá v Anglickém Dvoře

2.990 CZK  

3.890 CZK  

  Příplatek za výhled na Hlavní ulici

  500 CZK  

500 CZK  

  Pes

300 CZK  

300 CZK  

  Parkování

200 CZK  

200 CZK  

  Polopenze

350 CZK  

350 CZK  

  Plná penze 

570 CZK  

570 CZK  

Ceny za pokoj / noc včetně snídaně, lázeňského poplatku a DPH

 

Pultové ceny 2015 (PDF  342 kB)

Kongres

Zpestřete si konferenci či kongres nebo pobyt v našem Orea Spa Hotelu Bohemia. Kapacitní možnosti salonku v Orea Spa Hotelu Bohemia dovolují uspořádání malých konferencí, školení, firemních prezentací, jednání a různých incentivních akcí.

Konferenční kapacity hotelu:

Barochův salonek 

 • salonek s denním světlem
 • kapacita 50 míst (divadelní uspořádání)
 • 30 míst (konferenční uspořádání)
 • rozměry 11,40m x 6,70m

Technické vybavení:

 • TV, video
 • flipchart
 • promítací plátno
 • Ostatní vybavení lze zajistit externě.

Konferenční služby:

 • kopírování, zasílání faxů
 • příjem a zasílání elektronické pošty
 • zajištění konferenční techniky

Ve spolupráci s OMT Group  (www.omt.cz)  jsme schopni pro Vás připravit eventové programy:

 • firemní eventové programy (např. karneval v Riu, Casino Royal - perný večer Jamese Bonda,Hawaii party, Kubánský večer ...)
 • zábavné poznávací programy
 • přírodní sportovní programy (zimní túry na sněžnicích či běžkách, vyjížďky na psích spřeženích...)

Meeting Planner

Gastronomie

Hotelové  café - restaurace Knížecí Dvůr. Ve stylové restauraci jsou podávány  pokrmy české i mezinárodní kuchyně. Na své si přijdou nejen milovníci tradičních českých pokrmů, ale i ti, kteří rádi zkouší něco nového. Otevřeno je po celý den, a to nejen pro hotelové hosty.

Jídelní Lístek (PDF  678 kB)

Wellness

Wellness  je životním stylem působícím jako prevence proti negativním důsledkům dnešní dynamické doby na lidské zdraví. Vyznává heslo "zdravě žít a dobře se u toho cítit". Wellness klade důraz na celkovou rovnováhu člověka,pod kterou rozumí jak fyzické tak i psychické zdraví.

Relaxačně rehabilitační středisko Orea Spa Hotelu Bohemia nabízí klasické i aroma masáže, perličkové koupele, reflexní a podvodní masáže, inhalace, parafin, elektroléčbu, plynové obálky, injekce, a mnoho dalších léčebných procedur, které naleznete v ceníku procedur. V hotelu je sauna a solárium.

Indikace v Mariánských Lázních jsou na rozdíl od jiných lázní značně pestré. A je tomu tak především proto,že složení pramenů je chemicky velmi odlišné.

Léčí se zde následující nemoci:

 • SPA & Wellness Mariánské Lázněnemoci ledvin a močových cest
 • nemoci nervové
 • nemoci zažívacího ústrojí
 • nemoci poruchy látkové výměny
 • nemoci dýchacího ústrojí

Prameny v Mariánských Lázních:

Křížův pramen Tento pramen se užívá především u onemocnění zažívacího ústrojí (nemoci žaludku, střev, žlučníku, jater a pankreatu), u nemocí výměny látkové (obezita, dna, diabetes mellitus) a ualergických onemocnění, která jsou podmíněna poruchami zažívání.

Ferdinandův pramen
Je tedy vhodný zejména pro léčbu nemocí zažívacího ústrojí a metabolismu.

Rudolfův pramen
Užívá se u chorob ledvin a močových cest.

Lesní pramen
Je  vhodný pro léčbu různých nemocí trávicího ústrojí. Rovněž se využívá k inhalacím při onemocnění horních cest dýchacích. Je také vhodný k léčbě některých urologických chorob.

Ambrožův pramen 
Využívá se u některých forem chudokrevonosti  a při onemocnění močových cest.

Karolinin pramen
Tento pramen se používá  při různých urologických onemocnění a při léčbě ledvinových kamenů.

 

Ceník procedur 2015 (PDF  327 kB)

Volný čas

VOLNÝ ČAS A SPORT

TENIS
Tenisové kurty se nacházejí 15 minut chůze od Orea Spa Hotelu Bohemia . Areál nabízí ideální podmínky na přípravu jak rekreačním, tak profesionálním hráčům. Rádi Vám zajistíme možnost hry na venkovním dvorci nebo v zimě na krytém kurtu v tenisovém areálu Tennis Agens. Potřebujete trenéra, rádi Vám ho zprostředkujeme.

SPINNING
Pokud jste zvyklí na své hodiny a neradi byste mimo svůj domov svůj zvyk porušili, jsme tu pro Vás a zajistíme Vám hodinu spinningu. (nutnost včasného objednání)

KOLA
Mariánské Lázně a jejich okolí nabízejí milovníkům cykloturistiky ideální podmínky. Velké množství značených cyklotras na Tepelsku navazujících na cyklotrasy Euregia Egrensis lákají poznávat okolní přírodu nebo různá historicky zajímavá místa.

Trasa č. 1 (31,2 km)
Mariánské Lázně (Panorama) - Zádub - Závišín - Ovesné Kladruby - Mrázov - Klášter Teplá - Betlém - Mrázov - Ovesné Kladruby - Závišín - Zádub - Mariánské Lázně (Panorama) Trasa č. 2 (19,7 km)
Mariánské Lázně (Panorama) - Zádub - Závišín - Podhorní vrch - Podhorní hájenka - Ovesné Kladruby - Závišín - Zádub - Mariánské Lázně (Panorama) Trasa č. 3 (21,9 km, pouze MTB)
Mariánské Lázně (Panorama) - Závišín - Milhostov - Milhostovské mofety - Tabákový mlýn - okolo Lazurového vrchu - Holubín rozcestí před Martinovem - Vlkovice - hájenka U Müllerů - Mariánské Lázně (Panorama) Trasa č. 4 (20 km)
Mariánské Lázně (Lesní pramen) - alej Svobody - Lázně Kynžvart žst. - Zámek Kynžvart - Lázně Kynžvart - okolo Holiny - Stoh - Smetanova alej - Mariánské Lázně (Lesní pramen)

Trasa č. 5 (16,8 km)
Mariánské Lázně (Chopinova ul.) - myslivna Králův kámen - Bašusova cesta - rozcestí Bašus - Kladská - myslivna Králův Kámen - Mariánské Lázně (Chopinova ul.) Trasa č. 6 (25,2 km)
Mariánské Lázně (Lesní pramen - Chopinova ul.) - vodárna - Duncanova vyhlídka - Myslivna Králův Kámen - Modrý kámen - Pod Popravčí loukou - potok Rota - Prameny - Nimrod - rozcestí u Myslivny - Polom - Kamzík - Geologický park - Mariánské Lázně (Lesní pramen - Chopinova ul.)

GOLF
Hřiště Golf Clubu Mariánské Lázně je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť své doby. 18-jamkové hřiště leží na úpatí Slavkovského lesa.  Je nejstarší hřiště v České Republice. Je obklopeno z velké části jehličnatými lesy, díky čemuž je na něm příjemně i ve velmi horkých letních dnech.  V mnoha místech se otevírá výhled do okolní krajiny, která je přírodní a není rušena žádnou zástavbou. Nabízíme Vám wellness balíček "Golfový víkend v Mariánských Lázních".

KONĚ
Jezdecká společnost se nachází v areálu u hotelu Krakonoš. Zajišťuje výcvikové hodiny pro začátečníky popř. vyjížďky pro pokročilé. Pro milovníky  a skutečné znalce koní je zde možnost navštívit jezdeckou akademii SOŠ. Je možné prohlédnout si stáje, halu a po domluvě jet i na koni na vyjížďku.

NORDIC WALKING
Je chůze se speciálně navrženými holemi a přináší velice efektivní pohyb. Vede ke zvýšení kondice bez ohledu na věk a pohlaví.Zajistíme instruktora. Nabízíme balíček "Nordic walking" na 3 nebo 6 nocí.

OSTATNÍ

Jachting
Milovníky vodních sportů láká 60 hektarová vodní plocha rybníku Regent, který se nachází 7 km od Mariánských Lázní. V areálu místního jachtařského oddílu je mj. klubovna s krbem, prostorná loděnice, chaty, hřiště. 

Parašutismus
Pokud smícháte slušnou porci neznáma, špetku strachu, dvě lžičky adrenalinu, přidáte dobrou náladu, kopec srandy a navrch okořeníte svou silnou vůlí - obdržíte zaručeně pravý adrenalinový koktejl

Lanové centrum
Dobrodružné lanové centrum a laňáček bylo pro Vás otevřeno 1.května 2009. Čeká na Vás 19 vysokých lanových překážek ve výšce 10 metrů pro dospělé.Pro nejmenší (děti od 3let) je připraven laňáček - překážková dárha plná dobrodružství i pro ty nejmenší. To vše najdete 500metrů od Kolonády, vedle geologického parku v areálu tenisového klubu u Lesního pramene. (15 minut chůze od našeho hotelu)

LYŽOVÁNÍ

Sjezdové lyžování
SKI AREA Mariánské Lázně to jsou kvalitní lyžařské terény od "modré" až po "černou". 2 vleky, kabinová lanovka. Více na www.snowhill.cz/marianky/. Lyžařská škola a snowboardová škola

Běžky
Lyžařský běžecký areál Golf Úprava stop - 90% tratí má 2 stopy, to znamená, že upravit je třeba asi 90 km stop. Běžně jsou upraveny stopy kolem Golfu + přilehlé tratě vedoucí lesem, tzn. žlutá a modrá stopa. Pokud napadne sníh, trvá cca. 3 dny, než jsou upraveny kompletně všechny stopy. Např. červená trať vedoucí k Rájovu a tratě pro bruslení jsou ve volném prostranství a jsou tedy nejnáročnější na údržbu - při sněhu a větru se tvoří závěje a sněhové jazyky.

Nástupní místa Golfové hřiště – centrum areálu s parkovišti aut, spojení z centra města autobusovou linkou a kabinkovou lanovkou k hotelu Krakonoš Hájenka Králův kámen – spojení autobusem (linka Mariánské Lázně – Prameny) Pension Nimrod – parkoviště aut

DALŠÍ MOŽNOSTI:

BOWLING - BRUSLENÍ - DLOUHÁ PLOCHÁ DRÁHA - LOV - SQUASH - RYBOLOV 

Turistické tipy

TIPY NA VÝLET

Naučná stezka Geologický park
Naučná stezka je zaměřená na geologii a geobotaniku – geologická stavba a rostlinná společenství Slavkovského lesa.

Přírodní park u Prelátova pramene
Na okraji města Mariánské Lázně, v místech, kde park přechází do lesa, leží malebná louka, kterou protéká potůček plný žulových balvanů. Je to ráj pro děti.

Lanové centrum
Dobrodružné lanové centrum a laňáček 

Park Boheminium
Miniaturpark s miniaturami významných staveb České republiky. Najdete zde například model zámku Červená Lhota, horu Říp a dalších více než 30 modelů.

Naučná stezka Kladská
Naučná stezka Kladská seznamuje s historií osady Kladská, faunou a flórou Slavkovského lesa a přírodní rezervace Kladské rašeliny. 

Státní zámek Kynžvart
Zámek je ojedinělou ukázkou venkovské reprezentativní rezidence ve stylu vídeňského klasicismu a empíru

Hornické muzeum v Plané
Štola Ondřej Šlik, ve které se muzeum nachází, byla vyražena koncem 16. stol. v době největšího rozkvětu dolování stříbrných rud v Plané

Klášter Teplá
Premonstrátský klášter v Teplé nedaleko Mariánských Lázní založil klášter roku 1193 velmož Hroznata.

Krásenská rozhledna
Krásenská rozhledna je jedna z nejpodivuhodnějších rozhleden v zemi. Věž je zajímavá spirálovitým schodištěm vedoucím neobvykle po vnějším obvodu věže.

Hrad a zámek Bečov
Středověký hrad spojený s malebným barokním zámkem.

Naučná stezka SOOS
Rozsáhlé rašeliniště a slatiniště cca 6 km severovýchodně od Františkových Lázní.

Hrad Loket
Gotický královský hrad založen ve 13. stol. na místě starší románské stavby, rozšířen v době Václava IV.

Akční nabídky - Spa Hotel Bohemia

Dárkové poukazy - Spa Hotel Bohemia

Kontaktovat  |  Poslat známému
 

Rezervace hotelu

Nezávazná poptávka

Akční nabídky

další akční nabídky

Dárkové poukazy

další dárkové poukazy

Kontakt

Spa Hotel Bohemia Mariánské Lázně****
Hlavní 100
Mariánské Lázně 353 01

tel +420 354 610 111
fax +420 354 610 555
e-mail

OREA HOTELS:
www www.hotelbohemia.net
www www.orea.cz/bohemia
www m.orea.cz

Facebook Google+ Twitter Youtube

GPS: 49°58'27.16"N,12°42'9.92"E

zvětšit mapu

Vzdálenosti: Praha 170 km, Plzeň 80 km, Karlovy Vary 45 km, Norimberk (SRN) 210 km, Mariánské Lázně.

Newsletter hotelu

(přihlaste se k odběru novinek hotelu...)
Pá So Ne
SoNe
16/6 °C 17/8 °C 17/8 °C
Baby Friendly hotely
Darujte poukaz