OREA Hotel Excelsior

starstarstarstar

Recepce Dvoulůžkový pokoj Suite Koupelna Restaurace Churchill's Pub and Restaurant Lobby Bar

Rezervovat
 • wifi
 • parkování
 • prádelna
Luxusní OREA Hotel Excelsior ve stylovém komfortním vybavení je umístěn v centru Mariánských Lázní na Hlavní třídě v blízkosti lázeňské čtvrti.

Popis

Vážení a milí hosté,

je pro nás velkým potěšením, přivítat Vás v OREA Hotelu Excelsior, jednom z nejkrásnějších hotelů v Mariánských Lázních, který svým hostům poskytuje prvotřídní komfort a služby. OREA Hotel Excelsior je synonymem pro dokonalé spojení pro Vaše pohodlí a Vaši báječnou dovolenou.

OREA Hotel Excelsior je výjimečný hotel:

 • s osobitým šarmem a stylově zařízenými pokoji, které korespondují s téměř dvousetletou historií budovy hotelu,
 • disponuje luxusní Restaurací „1900“, ve které naši kuchaři servírují vybrané kulinářské speciality,
 • wellness a spa - to pravé místo pro odpočinek a tělesnou i duševní regeneraci,
 • a také náš hotelový personál, který je vždy připraven vyhovět Vašim nejnáročnějším přáním a požadavkům.

Bude nám potěšením a současně i závazkem, přivítat Vás po Vašem příjezdu s maximálně osobním přístupem a poskytnout Vám ty nejlepší služby podle Vašeho přání. Pevně věříme, že během Vašeho pobytu v Mariánských Lázních nebude OREA Hotel Excelsior pouhým hotelem, ale stane se místem, kde se budete cítit jako doma.

Těšíme se na shledání v našem hotelu!

OREA Hotel Excelsior Tým

Wellness

Pro turisty a hosty, kteří navštíví Mariánské Lázně a hledají zde relaxaci, vytváří OREA Hotel Excelsior velmi působivé prostředí a atmosféru, ze které dýchá pohoda a klid. Korzující lázeňští hosté využívají četných laviček a míst k posezení často jen k pozorování okolního ruchu a působivé vodní hry Zpívající fontány. Zpívající fontána je v letních měsících velmi vítanou atrakcí lázeňského korza. Hra kapek v souladu se zvuky vytváří krásné vodní divadlo, které návštěvník vyhledá i několikrát během svého pobytu.

Pro moderního člověka je život často spojený se spěchem, plným každodenních problémů, s nimiž si musí umět poradit. Proto je třeba, čas od času, dopřát svému tělu i mysli uvolnění a odpočinek. Příjemné prostředí našeho hotelu přispěje k Vašim dobrým pocitům a umocní blahodárný vliv léčebných a relaxačních procedur na Váš organismus. Pokud si nevyberete z naší nabídky, neváhejte a kontaktujte nás, rádi připravíme "program na míru" podle Vašich přání.

V OREA Hotelu Excelsior pro Vás máme připraveny následující léčebné a wellness procedury:

 • klasické celkové a částečné masáže
 • aromatické a reflexní masáže
 • podvodní masáže
 • perličkové koupele
 • plynové injekce
 • plynové obálky
 • parafínové zábaly
 • inhalace a mnoho dalších

Klasická masáž - plní relaxační funkci. Tato procedura je doplňkem léčby tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly, ošetřit bolestivé kontraktury (stahy) nebo připravit pacienta na léčebný tělocvik. Rozlišujeme částečnou a celkovou masáž, pro celkovou masáž je nutná konzultace lékaře.

Podvodní masáž - vodoléčebná procedura, při které se ve speciální vaně provádí podvodní masáž proudem vody, který je pod určitým tlakem. Rozlišujeme částečnou (záda a hýždě) a celkovou podvodní masáž (včetně nohou). Tuto proceduru je možné absolvovat pouze po konzultaci s lékařem.

Reflexní masáž nohou - masáž tlakových bodů na chodidle. Touto technikou může být ovlivněna funkce vnitřních orgánů a vytvořena rovnováha v oblasti vegetativního nervového systému.

Ajurdvédská masáž hlavy - jedná se uvolňující masáž hlavy a šíje. Ajurvédské procedury zbavují organismus fyzického a psychického stresu a napětí. Jejich cílem je harmonizace těla duše a mysli.

Masáž horkými kameny - přikládání horkých kamenů prohřívá a uvolňuje zatuhlé svaly, přispívá k relaxaci organismu. Tato masáž se doporučuje lidem, kteří žijí neustále ve stresu, trpí depresemi, mají bolesti zad a kloubů, mají problémy se spánkem a koncentrací.

Masáž "horký váleček" - lehká masáž teplým froté válečkem zakončená relaxačním zábalem. Tato masáž má relaxační účinky, prohřívá a uvolňuje svaly.

Čokoládová masáž - masáž teplou čokoládou s relaxačními a kosmetickými estetickými účinky. Vyhlazuje a omlazuje pokožku, uvolňuje napnuté svaly a odplavuje škodliviny. Tělo vstřebává všechny prospěšné látky, které čokoláda obsahuje.

Perličková koupel - vodoléčebná procedura, která má sedativní účinek, uvolňuje svalový tonus (křeče) a psychické napětí. Užívá se u onemocnění pohybového aparátu, ke zlepšení prokrvení končetin, hojení jizev a u nespavosti.

Perličková koupel s vonným olejem - účinky stejné stejné jako u perličkové koupele, navíc pouze přísada vonného oleje.

Perličková koupel s přísadou vonné soli - nabízíme 2 varianty : růžová koupelová sůl pomáhá okamžitě při nervozitě a podporuje klidný spánek, vůně navozuje pocit růžové zahrady a v kombinaci s teplou párou vystupující z lázně má uklidňující účinky; tyrkysová koupelová sůl s vůní heřmánku okamžitě uvolňuje svalové napětí a dodává pocit čistoty.

Rašelinová koupel - má vynikající účinky při revmatických chorobách a artrózách, přináší úlevu při bolestech zad, kloubů a svalů, zlepšuje ekzémy, akné a kožní záněty, zmírňuje stavy napětí a stresu, posiluje funkci potních žláz. Koupel má prohřívací efekt a výrazné detoxikační vlastnosti.

Rašelinový obklad (fango) - jde o formu teploléčby. Slatina se užívá ve formě obkladu na jednotlivé nebo více částí těla. Teplo zvyšuje prokrvení a místní látkovou výměnu a tím urychluje vstřebávání zánětlivých infiltrátů, změkčuje vazivo, uvolňuje kosterní svaly i hladkou svalovinu vnitřních orgánů. Využívá se při onemocnění pohybového aparátu, u gynekologických onemocnění a u nemocí dýchacího ústrojí.

Plynová obálka - využívá se přírodní Mariin plyn, který je specialitou Mariánských Lázní. Jde o plyn vulkanického původu, který obsahuje 99,7 % CO2 a podává se formou suchých plynových koupelí (plynových obálek). Plyn se vstřebává i přes oděv, působí vazodilataci (rozšíření cév) a přímo ovlivňuje receptory v kůži. Zlepšuje prokrvení, působí protizánětlivě, urychluje hojení ran a pozitivně ovlivňuje funkci ledvin. Mariin plyn stimuluje produkci sexuálních hormonů testosteronu a estradiolu, proto se s úspěchem využívá ke zlepšení sexuálních funkcí u mužů (impotence) a zmírnění klimakterikých příznaků u žen.

Kleopatřin zábal - relaxační procedura s kosmetickými účinky, jemná masáž kartáčem zakončená zábalem ze smetany a medu.

Parafinový zábal rukou - jedná se o lokální termoterapii. K přípravě se používá bílý parafin s příměsí parafinového oleje. Parafin se na postižené místo nanáší při ponoření do speciální nádoby. Lokální aplikace tepla pomocí parafinových plátů nebo namáčením horních končetin do parafinové lázně , aplikace parafinu vede k místnímu prokrvení, zlepšení metabolizmu, odplavení nežádoucích metabolitů. Procedura je vhodná pro artrózy, revmatická onemocnění, svalové spasmy. Využívá se především při degenerativním onemocnění rukou, při potížích s karpálním tunelem, a navíc má procedura kosmetický efekt - vyhlazení pokožky rukou.

Lymfdrenáž přístrojová - přístrojové ovlivnění lymfedému končetin pomocí přístroje Lymfoven. Speciální masáže vedou ke zmírnění lymfatických otoků končetin, vhodná je kombinace s ruční masáží.

Magnetoterapie - využívá se pro zmírnění bolestí zad, při artróze velkých kloubů, osteoporóze, při svalovém tonusu (křeči), působí proti bolestem, podporuje čištění lymfatických cest, odstraňuje problémy s prokrvením, zvyšuje přísun kyslíku, posiluje imunitní systém, podporuje tvorbu kostní dřeně.

Oxygenoterapie - léčebná metoda s použitím kyslíku, který je inhalován po dobu jedné hodiny. Je vhodná jako permanentně působící léčebné opatření proti arterioskleróze a jako přirozená prevence proti srdečnímu infarktu a vysokému krevnímu tlaku. Kyslíková terapie se výrazně podílí na regeneraci všech buněk lidského organismu, hlavně mozku. Výrazným způsobem stabilizuje a urychluje myšlení, má velký a pozitivní vliv na psychiku jednotlivce, na metabolismus organismu a výrazně oddaluje proces stárnutí. Cílem kyslíkové léčby je zprůchodnění kapilárního řečiště a tím jsou ve všech tkáních vytvořeny podmínky lepšího prokrvení a výživy tkání. Procedura je vhodná při léčbě onemocnění srdce a oběhového systému, při diabetických komplikacích apod.

Plynové injekce - jsou specialitou Mariánských Lázní. Dříve Mariin pramen, dnes medicínský CO2, je aplikován do podkoží v okolí velkých kloubů a páteře. Hlavním účinkem je zmírnění bolestivosti, zlepšení prokrvení v oblasti vpichu a urychlení hojení. U pacientů s křečovými žilami je nutno postupovat obzvláště opatrně v oblasti kolen z důvodu nebezpečí trombózy.

Inhalace - působí protizánětlivě a uvolňuje dýchací cesty. Použití Lesního pramene k inhalaci pomáhá uvolňování hlenu a ulehčení odkašlávání. K minerálním vodám se mohou přidávat léky pro těžké případy dušnosti, přírodní soli pro katary horních cest dýchacích, nebo odvary z bylinek.

Ubytování

Celková kapacita hotelu: 64 pokojů se 116 lůžky:

 • jednolůžkové
 • dvoulůžkové
 • apartmány

OREA Hotel Excelsior nabízí ubytování ve 49 dvoulůžkových a 12 jednolůžkových pokojích, hotel disponuje třemi apartmá, která mohou využít náročnější hosté, či rodiny s dětmi.

Součástí pokojů je samostatná prostorná moderní koupelna vybavená sprchovým koutem nebo vanou a WC. Pokoje jsou vybaveny stylovým nábytkem, plně komfortní a útulné, k dispozici je telefon s přímou provolbou, televize s 20 satelitními programy a minibar s občerstvením. V klidném prostředí města Mariánské Lázně, v blízkosti lázeňské kolonády naleznete u nás komfortní ubytování a profesioní služby špičkové evropské úrovně. OREA Hotel Excelsior nabízí hostům svými interiéry atmosféru epochy počátku minulého století, tedy stylové prvorepublikové prostředí pokojů, foyer i restaurace, to vše v novém, komfortním provedení. Naše nabídka ubytování se snaží vyjít vstříc i náročným přáním hostů, hotel kromě ubytování nabízí svým klientům široké spektrum léčebných a wellness služeb - relaxační procedury + vodoléčbu, saunu a solárium, dále služby Restaurantu "1900" či atraktivní prostředí Churchill pubu - v létě s příjemným venkovním posezením na hotelové zahrádce.

Hotel svými nevelkými prostory jistě osloví hosty útulností a domáckým prostředím, nejsou zde žádné rozlehlé haly, ale spíše příjemná zákoutí, jako například Lobby bar, který láká k příjemnému posezení hned při vstupu do hotelu v přízemí. Celý balneo provoz s procedurami pro hosty s lázeňským pobytem pak naleznete přímo v prvním poschodí a není nutno docházet do jiných budov. Tedy v domácí obuvi můžete pohodlně absolvovat své léčebné kúry či masáže a rozhodně u nás nezabloudíte ve spleti chodeb.

OREA Hotel Excelsior má pro své klienty vlastní parkovací plochu pod uzavřením za budovou hotelu.

O Vaše nerušené pohodlí se postará profesionální a kvalifikovaný personál, včetně lékaře a zdravotníků.

The Guest Club

OREA Hotel Excelsior

Guest Club je věrnostní program pro stálé hosty OREA Hotelu Anglický Dvůr, OREA Hotelu Bohemia, OREA Hotelu Excelsior a OREA Hotelu Monty. Cílem Guest Clubu je poskytování maximální možné péče pro klienty našich hotelů.

Získejte členství v programu Guest Club. Do členství se můžete přihlásit po odbydlení 1 pobytu v jednom z našich hotelů v Mariánských Lázních. Jako jeho člen získáte množství výhod a benefitů. Několikrát do roka obdržíte aktuální časopis „Guest Magazine“. Dále můžete využívat řadu nabídek a slev prostřednictvím Guest karty výhod. A to nejlepší: členství je zdarma a může být kdykoli zrušeno. Guest Club je určen výhradně individuálním klientům. Podívejte se na PŘEHLED VÝHOD A SLEV.

Ceník ubytování 2014

Mimosezóna
03. 01. - 30. 04.
01. 11. - 21. 12.

Sezóna
01. 05. - 31. 10.
22. 12. - 03. 01.

  Jednolůžkový pokoj

1.990 CZK  

2.290 CZK  

  Dvoulůžkový pokoj pro 1 osobu

2.490 CZK  

2.990 CZK  

  Dvoulůžkový pokoj

2.990 CZK  

3.590 CZK  

  Apartmá

4.390 CZK  

4.990 CZK  

  Pes

200 CZK  

200 CZK  

  Parkování

200 CZK  

200 CZK  

  Polopenze

350 CZK  

350 CZK  

  Plná penze 

570 CZK  

570 CZK  

Ceny za pokoj / noc včetně snídaně, lázeňského poplatku a DPH

CENÍK UBYTOVÁNÍ 2014

Gastronomie

Zkuste něco nového!

Za minimální poplatek si užijete gastronomický zážitek.


V Churchill‘s Pub & Restaurantu, kde se budete cítit jako ve staroanglickém klubu a večer můžete stylově zakončit třeba i doutníčkem.

V nekuřáckém Restaurantu „1900“ s dobovými interiéry a nostalgickou atmosférou.

Oba tyto restauranty v OREA Hotelu Excelsior Vám nabízejí výběr ze tří menu.
Večeři si prosím rezervujte den předem na recepci hotelu.

...více informací ZDE

OREA Hotel Excelsior nabízí tři možnosti k posezení a gastronomickému vyžití. Jsou jimi Restaurant "1900", Lobby bar a Churchill´s Pub & Restaurant s letní terasou.

Churchill's Pub & Restaurant
otevírací doba: denně 11,00 - 23,00 hod.
kapacita: 50 míst

Jídelní lístek 

Nápojový lístek

Churchill a Mariánské Lázně - spojení těchto pojmů ve Vás vyvolá asociace poněkud smíšené. Nejedná se však o náhodné spojení. V roce 1908 se Sir Winston Spencer Churchill se svojí chotí Clementine Hozier krátce zastavil v našem městě během své svatební cesty. Důvodem zastávky bylo setkání s vévodou z Lancasteru, pozdějším britským monarchou.

Churchill's Pub & Restaurant nesloužil vždy v minulosti pohostinství, nicméně vztah k Anglii, resp. britské koruně bezesporu měl. Počátkem 20. století byl majitelem jednoho ze dvou kloboučnických krámů, které se v prostorách nacházely, pan Pistl a právě jeho dcera, slečna Mizzi, byla patrně příčinou pravidelných lázeňských pobytů pozdějšího vládce britského impéria v letech 1897 - 1909, krále Edwarda VII. Do jaké míry ovlivnily zdravotní stav monarchy léčivé prameny či šarm slečny Mizzi se v místním archivu nedochovalo. Je však známo, že tento elegantní gourmet holdoval plzeňskému pivu Prazdroj, které nechybělo ani při tak slavnostní příležitosti, jako bylo setkání s hlavou rakousko-uherského mocnářství, císařem Františkem Josefem I v roce 1905 v hotelu Krakonoš v Mariánských Lázních.

Prostředí Churchill's Pubu & Restaurantu je koncipováno ve stylu anglických klubů, design určují kárové vzory spolu s červenou a zelenou barvou. Všemu dominuje centrální bar s posezením, můžete si vybrat příjemné separé či posezení na některém z vyvýšených pódií nebo výhled do ulice, kde je příjemné pozorovat lázeňský ruch a ani si nevšimnete jak čas rychle ubíhá.

Je naší snahou nabídnout Vám víc než tradiční pohostinství, především atmosféru a zážitek pro který se k nám budete určitě rádi vracet.

Restaurace "1900"
otevírací doba: denně
snídaně: 7,00 - 10,00 hod. 
obědy: 11,30 - 13,00 hod. 
večeře: 18,00 - 20,00 hod. 
kapacita: 110 míst

Pro nerušené pohodlí svých hostů poskytuje OREA Hotel Excelsior celodenní stravování v Restaurantu "1900". Uvítá Vás zde prostředí dané dobovými interiéry, štukovou výzdobou a dekoracemi. Naše hlavní pozornost se pak upírá ke gastronomické kvalitě, příjemnému personálu a profesionální obsluze. Snídaně i večeře se podávají formou pestrého bufetu. Restaurant "1900" s nostalgickou atmosférou a pestrou nabídkou jídel české i mezinárodní kuchyně uspokojí i nejnáročnější lázeňské hosty.

Volný čas

Standardní a oblíbenou náplní pro každého je popíjení četných minerálních pramenů, které jsou pojmenovány po významných osobnostech spjatých s městem Mariánské Lázně. Na hlavní kolonádě a v přilehlém okolí jich nalezneme kolem 40. Velkou raritou je jejich rozmanitost.

O krásách okolí města Mariánské Lázně není nutno nikoho přesvědčovat, okolní lesnatá různorodá krajina oslní každého návštěvníka. Jistě však osloví i náročného turistu, který chce prožít aktivní dovolenou, či víkend nabitý spoustou dojmů a různorodých zážitků. Snad pro každého je příjemné nechat si opečovat po náročné pěší či cyklotúře tělo masáží, některou z uvolňujících koupelí, nebo zarelaxovat v sauně zdejšího balneo a wellness centra.

Pro naše hosty na přání zajišťujeme zajímavý program během pobytu u nás, doporučíme Vám kam zajít za kulturou či sportem a zprostředkujeme pro jednotlivce i skupiny výlety do turisticky atraktivních míst v okolí (pro návštěvy měst i s průvodcovskými službami) - např.:

 • věhlasné lázeňské Karlovy Vary
 • historický Cheb
 • přírodní rezervace Kladské rašeliny
 • Františkovy Lázně
 • zámek Kynžvart
 • klášter Teplá a Kladruby
 • Stříbro
 • zámek Kozel a mnoho dalších míst

Pro milovníky kultury jsou zde pořádány pravidelné hudební festivaly – Chopinův, festival pantomimy, koncerty, plesy a módní přehlídky. Hosté mohou navštívit nejen Městské muzeum, knihovnu či muzeum J. W. Goethe, ale také mnoho architektonických památek (např. kostel Nanebevzetí Panny Marie, pravoslavný ruský kostel sv. Vladimíra, anglikánský kostel atd.). 

Ve městě můžeme nalézt nepřeberné množství sportovního vyžití. V oblasti je nespočetné množství turistických cest. V zimním období pak se proměňují v běžecké tratě, které jsou průběžně udržovány a poskytují běžkařům ideální podmínky. Mezi další atraktivity v cestovním ruchu patří bezesporu golf. V okolí Mariánských Lázní se nachází celkem jedenáct golfových hřišť. V dnešní době je také vyhledávaný lov lesní zvěře. V okolí města jsou obory vhodné pro organizovaný lov, které jsou ve vlastnictví soukromých subjektů. Díky značnému množství rybníků se v poslední době rozvíjí i rybolov.

Turistické tipy

Nedaleko Mariánských Lázní je mnoho historických a architektonických památek (např. klášter v Teplé s rozsáhlým parkem s vodními plochami, zámek a hrad Bečov, hrad Loket u Karlových Varů, dále komplex 11 budov "Špalíček" ve městě Chebu či jedinečná chráněná památka SOOS u Františkových Lázní – přírodní rašeliniště s bahenními sopkami). Mariánské Lázně obklopuje chráněná krajinná oblast Slavkovský les, se spoustou přírodních zajímavostí (např. Kladská – Kladské rašeliny).

Rodinný pivovar v Chodové Plané
Areál pivovaru je velice známá turistická destinace. Hostům nabízí příjemné prostředí stylové restaurace, která je situována do uliček sklepení. Nachází se zde muzeum pivovaru a wellness s pivními lázněmi a historickou sladovnou. U pivovaru se nachází upravená zahrada s příjemným sezením až pro 3000 hostů. Zde se také konají tradiční slavnosti piva při příležitosti závodu mistrovství Evropy v koulení pivních sudů.

Festival Mitte Europa
Je multižánrový festival a setkání v česko-německém příhraničním regionu. Tuto kulturní akci můžete také znát pod názvem Festival tří zemí: Saska, Bavorska a Čech. Koná se v severních a také v západních Čechách (Chebu), severozápadním Bavorsku, jižním a západním Sasku. Tento festival se koná od června do srpna.

Lidové umění západních Čech
Západní Čechy mají jedinečnou lidovou kulturu, ve které se prolínají právě dvě národnosti- česká a německá. Výstava Vás navede na odlišnosti regionů - Karlovarska, Chebska, Chodska, Klatovska a Plzeňska. Zde žili Němci i Češi, ale oba národy udržovaly vlastní životní styl. Setkáte se zde s lidovými kroji, interiéry a předměty ukazující na bohatost jejich umění a zvyky. Výstava je doprovázena bohatým programem.

Jízdárna ve Světcích – perla Tachova
Druhá nejstarší jízdárna ve střední Evropě. Tachovská jízdárna v sobě prolíná prvky průmyslové a aristokratické architektury. Jízdárna má specifický krov s tzv. lucernou – hranolovým světlíkem. V roce 1861 byla využívána spíše účelově – jízdárna obsahovala v suterénu kovárnu, sklady, uhelnu, byt kováře, prostory pro hnůj a jeho odvozu. V patře se nacházeli ochozy a pokoje s toaletami. V Jízdárně bylo možno ustájit 24 koní.  Nejkrásnější místností je knížecí lóže, odkud byl v minulosti, stejně tak jako i dnes, jeden z nejhezčích výhledů do jízdárenské haly.

Národní přírodní rezervace SOOS
Jedinečná přírodní rezervace severním směrem od Františkových Lázní na území Skalné, kterou spravuje muzeum Františkovy Lázně. Národní přírodní rezervací Soos byla vyhlášena v roce 1964. Její rozloha činí 221 ha. Slovo "Soos" znamená v egerlandském, tj. chebském německém nářečí "močál".

Akční nabídky - OREA Hotel Excelsior

Dárkové poukazy - OREA Hotel Excelsior

Kontaktovat  |  Poslat známému
 

Rezervace hotelu

Nezávazná poptávka

Akční nabídky

další akční nabídky

Kontakt

OREA Hotel Excelsior****
Hlavní 121
Mariánské Lázně 353 01

tel +420 354 697 111
fax +420 354 697 221
e-mail

OREA HOTELS:
www www.hotelexcelsior.cz
www www.orea.cz/excelsior
www m.orea.cz

Facebook Google+ Twitter Youtube

GPS: 49°58'24.35"N,12°42'10.52"E

zvětšit mapu

Vzdálenosti: Praha 170 km, Plzeň 80 km, Karlovy Vary 45 km, Norimberk (SRN) 210 km, Mariánské Lázně.

Newsletter hotelu

(přihlaste se k odběru novinek hotelu...)
Čt Pá So
ČtSo
3/1 °C 3/1 °C 4/1 °C
Baby Friendly hotely
Darujte poukaz