Spa Hotel Palace Zvon Mariánské Lázně

starstarstarstar

Rezervovat
 • wifi
 • bazén
Orea Spa Hotel Palace Zvon**** Mariánské Lázně nabízí svým hostům nejlepší kombinaci komfortu 4-hvězdičkového hotelu a umístění v centru města Mariánské Lázně. Tato krásná secesní budova z počátku 19. století leží v samém centru Mariánských Lázní. Hotelový resort je umístěn přímo naproti kolonádě a Zpívající fontáně a své služby nabízí již od roku 1834. Významnou klientelu tvořili např. J. W. Goethe, T. G. Masaryk, T. A. Edison a mnoho dalších.

Popis

Orea Spa Hotel Palace Zvon nabízí:

 • ideální umístění resortu v centru města Mariánské Lázně
 • výhled na kolonádu a Zpívající fontánu
 • oddech v příjemném prostředí secesního stylu 19. století
 • dokonalé spojení pro Vaše pohodlí a Vaši báječnou dovolenou
 • v hotelových restauracích Zvon a Palace s letní terasou denně skvělé speciality z české i mezinárodní kuchyně
 • kavárna s živou hudbou k tanci pro Vaše volné chvíle a zábavu
 • wellness centrum - pestré wellness pobyty s širokou škálou lázeňských a wellness procedur - masáže celkové, částečné, aromatické či reflexní, perličkové koupele, rašelinové zábaly a koupele, plynové injekce, rehabilitace, parafínové zábaly, plynové obálky, inhalace a mnoho dalších
 • bazén s protiproudem, infrasauna, Římské lázně (sauna, parní lázeň) pro Vaši relaxaci
 • bezdrátové připojení k internetu na pokojích a na Lobby baru (zdarma)

Těšíme se na Vaši návštěvu...

Akční nabídky

Doporučené akční nabídky

Wellness balíček

Wellness balíček

Rezervujte balíček v měsíci červnu a získejte 15% slevu!
Detail
Dny relaxace

Dny relaxace

Rezervujte balíček v měsíci červnu a získejte 15% slevu!
Detail

Všechny akční nabídky

Malá léčebná kúra

Malá léčebná kúra

platí do 21.12.2015
Detail
Kouzlo Vánoc 3 noci

Kouzlo Vánoc 3 noci

platí do 27.12.2015
Detail
Silvestrovské radovánky

Silvestrovské radovánky

platí do 04.01.2016
Detail
Báječné prázdniny s dětmi

Báječné prázdniny s dětmi

platí do 21.12.2015
Detail
Balzám pro tělo i duši

Balzám pro tělo i duši

platí do 21.12.2015
Detail
Sen pro dva

Sen pro dva

platí do 21.12.2015
Detail

Dárkové poukazy

Všechny dárkové poukazy

Sen pro dva

Sen pro dva

Cena 6.760,-
Detail

Ubytování

Hotelový komplex vznikl v roce 2006 rekonstrukcí a spojením sousedních hotelů Palace a Zvon. 

Hotel v současné době nabízí 126 pokojů a 233 lůžek (Queen).

 • 19  jednolůžkových
 • 97  dvoulůžkových pokojů 
 • 10  apartmá

Hotelové pokoje jsou vybaveny stylovým italským nábytkem, televizí se satelitními programy, telefonem s přímou volbou, sejfem, minibarem, WIFI internetem a  koupelnami s WC, sprchami a fénem. Hotel nemá bezbariérové řešení.

 

 

Pokoj s výhledem na kolonádu - příplatek 300,- CZK na pokoj a noc

Pultové ceny 2015 (PDF  296 kB)

Gastronomie

Orea Spa Hotel Palace Zvon nabízí svým návštěvníkům posezení v hotelových restauracích a kavárně v příjemném prostředí  secesního stylu 19. století. Hosté zde najdou velký výběr specialit české i mezinárodní kuchyně. Gastronomické zážitky jsou doplněny krásným výhledem na kolonádu a Zpívající fontánu.

Příjemné chvíle lze strávit v hotelové restauraci Palace s letní terasou.

 • velký výběr specialit české i mezinárodní kuchyně
 • široká nabídka nealkoholických i alkoholických nápojů včetně českých i zahraničních vín
 • rozmanitá nabídka zeleninových salátů
 • krásný výhled na kolonádu se Zpívající fontánou

Restaurace Zvon a Ludvík XIV.  nabízejí  bohatý výběr pokrmů formou bufetu, obědy a la carte.

 • ve stylu Ludvíka XIV
 • bohatý výběr pokrmů formou bufetových stolů
 • možnost využití pro rodinné oslavy, svatební hostiny apod.

Chloubou hotelu je  kavárna Opera, která si již po dvě století zachovává svůj styl a jedinečnou atmosféru. Kavárna byla vždy proslulá jako místo setkání významných osobností. Mezi nejvýznamnější návštěvníky patří anglický král Edwarda VII. a František Josef I., kteří se v kavárně setkali v srpnu roku 1908 po koncertě vídeňské operní zpěvačky. V kavárně Opera hraje živá hudba k tanci.  

Kavárna Opera

 • jedinečná secesní výzdoba, jenž je chloubou hotelu 
 • bohatá nabídka míchaných nápojů a českých vín
 • večer pro Vaši zábavu - živá hudba k tanci či poslechu - vstup zdarma 

Kulinářské umění našeho šéfkuchaře a kolektivu  můžete vychutnávat v hotelových restauracích, kavárně anebo na letní terase, odkud se otevírá okouzlující výhled na kolonádu. Podáváme tradiční české a mezinárodní pokrmy. Naše restaurace se může stát místem pro setkání s Vašimi přáteli či obchodními partnery, pořádání rozličných společenských akcí, party, svatebních oslav nebo vzdělávacích kurzů.Restaurace Palace 74 míst + terasa 30 míst
Restaurace Ludvík XIV. 50 míst + terasa 40 míst
Restaurace Zvon 88 míst
Kavárna Opera 56 míst + salónek 16 míst
Bar Opera 30 míst

Buďte tedy zváni do Orea Spa Hotelu Palace Zvon**** !! 

Jídelní lístek (PDF  222 kB)

Wellness

V Orea Spa Hotelu Palace Zvon mohou hosté navštívit wellness & balneo centrum, kde jsou poskytovány veškeré lázeňské procedury. Hotel nabízí širokou nabídku různých léčebných a wellness programů.

Wellness centrum

Každé ráno stejný shon: rychle na autobus, dopravní zácpa, rychle sníst něco malého, málo času zhluboka se nadechnout. Každodenní pracovní náplň s mobilem, počítačem & spol. si vybírá svou daň: zůstává nám zoufale málo času, abychom pečovali sami o sebe, načerpali novou sílu a vychutnali si chvíle klidu. Je čas udělat  první krok z vyčerpávajícího koloběhu stresu a nedostatku času. Je čas vychutnávat si pohodu, pohybovat se, cítit doteky a pozorovat, jak nashromážděná tíže pracovního týdne pomalu mizí do dáli: to je intezivní dobrý pocit.

Protože "Wellness" znamená "cítit se dobře"....

Pobyt v Orea Spa Hotelu Palace Zvon doporučujeme hostům, kteří si chtějí odpočinout od každodenního stresu. A právě z toho důvodu a právě pro Vás je tu naše wellness nabídka  Orea Spa Hotelu Palace Zvon v Mariánských Lázních:

 • Bazén s protiproudem a masážními tryskami a světelnými efekty
 • Římské lázně se saunou a parními lázněmi
 • Masáže
 • Koupele
 • Zábaly
 • Plynové obálky a injekce
 • Inhalace a oxygenoterapie

HOTELOVÝ BAZÉN
Bazén v Orea Spa Hotelu Palace Zvon je Vám k dispozici každý den od 8:00 - 20:00. Bazén je vybaven protiprodem, masážními tryskami a světly. Teplota vody se pohybuje okolo 29°C. Hostům je také k dispozici bar s nealkoholickými i alkoholickými nápoji. Bazén je volně přístupný hotelovým hostům. V dopoledních hodinách zde probíhají skupinová nebo individuální cvičení v bazénu.

ŘÍMSKÉ LÁZNĚ
Římské lázně jsou tvořeny saunou a parní lázní. Mezi hlavní účinky sauny nebo parní lázně patří uvolnění svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxací. Vyšší teplota napomáhá ke zvýšení pocení těla a tím k vyplavení toxických látek z těla. Dále dochází k posílení imunitního systému, sauna je vhodným doplňkem při předcházení nachlazení. Parní lázeň také příznivě působí na regeneraci pokožky. Doporučená délka pobytu v sauně je 15 minut, následně je vhodné organismus ochladit ledovou sprchou a dopřát krátký relax. Proceduru je možné  vícekrát opakovat.Vstup do sauny a parní lázně je zpoplatněn 200,- Kč na 2 hodiny.

MASÁŽE

Částečná či celková masáž klasická - masáže zlepšují prokrvení masírované oblasti, podporují vyprazdňování povrchových žil a lymfatických cév, uvolňují ztuhlé svalstvo a svalové napětí, zlepšují vstřebávání otoků a výronů, zlepšují výživu tkání a zmírňují bolest. Dále zlepšují cirkulaci, přináší čerstvý kyslík do tělesných tkání, což pomáhá odbourání odpadových látek, urychluje léčení po zranění a podporuje uzdravení se.

Reflexní masáž nohou - při reflexní masáži jde o mechanické působení na hyperalgické zóny, které doprovází onemocnění vnitřních orgánů. Užívá se sestava speciálních technik a hmatů v oblasti plosky nohy. Touto speciální technikou lze ovlivnit funkci vnitřních orgánů a navodit rovnováhu v oblasti vegetativního nerstva. Tyto masáže působí na bolesti hlavy, stavy vyčerpání a předrážděnosti, nespavost, deprese, funkční poruchy trávicího systému, dráždivý močový měchýř, klimakterický syndrom, syndrom unavených nohou

Aromatická masáž - při této masáži se používají přírodní éterické oleje působící na revmatické bolesti, uvolnění svalů a celkovou relaxaci. Silice jsou před masáží smíchány s olejem, který je jejich nosičem. Při masáži vás nejprve upoutá vůně, brzy však budete pociťovat i mnoho dalších účinků. Silice pronikají pokožkou lépe než rostlinné oleje a za 20 - 30 min. se dostanou do krevního oběhu. Jejich účinek na tělo trvá mnohem déle

Lymfatická drenáž - vysoce odborná metoda, při které se pomocí sestavy speciálních hmatů a dalších manuálních technik dosahuje urychlení žilního návratu v ošetřované končetině. Při proceduře dochází k vytlačování kapilárního řečiště, následuje zlepšení přítoku krve tepnami  a především je dosaženo zlepšení lymfatické drenáže. Zlepšení cirkulace a zlepšený odtok lymfy v končetině vede ke zmenšení otoku a ústupu chronických lymfatických otoků, jako i ke zlepšení prokrvení a výživy.

Lymfoven - přetlaková přístrojová masáž na horní nebo dolní končetiny nebo oblast břicha, hýždí a stehen. Masáž také pomahá odplavit z kůže zplodiny a tuky a ovlivňuje její pevnost a pružnost. Kůže se okamžitě prokrví a vyhladí - masáž se používá v kosmetice jako podpůrná léčba celulitidy.

Sedativní masáž hlavy - v hlavě je soustředěna vysoká koncentrace energie, na tváři se odrážejí psychické emocionální problémy. Dlouhodobé stahováním mimických svalů působí na předčasnou tvorbu vrásek. Masáž hlavy blahodárně působí na bolesti hlavy a migrénní záchvaty. V psychické a emocionální sféře vyvolává uvolnění napětí a celkové uklidnění.

KOUPELE

Perličková koupel - masážní koupel ve vodě sycené stlačeným vzduchem. Voda má teplotu 36°- 37°C, vzduch je přiváděn do speciálního dírkovaného roštu na dně vany pod tlakem 0,15 MPa. Tato koupel pomáhá u těchto potížích: choroby pohybového systému a kloubů, revmatizmus, chronické záněty orgánů malé pánve, klimakterické potíže, nespavost, chorobná únava, neurotické problémy, poruchy prokrvení, psychické a svalové napětí, nadměrný stres.

Uhličitá koupel - tato koupel se připravuje sycením vody ohřáté na 32 - 34 °C potravinářským kysličníkem uhličitým z tlakové láhve. K rozpuštění dostatečného množství CO2 ve vodě je nutná nižší teplota vody. Počáteční pocit chladu asi po 10 sekundách vystřídá pocit příjemného tepla. Voda se nesmí zbytečně míchat ani vířit a pacient by se měl v koupeli pohybovat co nejméně, aby se zabránilo nadměrnému hromadění CO2 těsně nad hladinou vody. Uhličitá koupel snižuje krevní tlak, zlepšuje činnost srdce a prokrvení organismu.

Vířivá koupel - je to jemná masáž vířivou vodou. Aplikuje se ve vaně s 1/2 nebo 3/4 náplní vody se stálou teplotou (36° - 37°C). Tato koupel Přispíva ke zlepšení prokrvení končetin, aktivuje kožní receptory, uvolňuje svalovou a kloubní ztuhlost.

Aromatická koupel - při této koupeli dochází k celotělovému působení éterických olejů (silic) v přírodní léčivé vodě za účelem stimulačním, sedativním, relaxačním nebo tonizujícím podle druhů éterických olejů. Aromatická koupele příznivě ovlivňují pohybový aparát, uvolňují svalové napětí, mají protibolestivý účinek. 

Hydroxér - při této koupeli je ve speciální vaně podávána intenzívnější masáž pod vodou jemnými proudy vody, přesyceným vzduchem nebo kyslíkem. Tato koupel zlepšuje onemocnění pohybového aparátu, stavy po operacích a úrazech svalů a kloubů, funkční nervové poruchy, některé onemocnění cév, artrózy.

Rašelinová koupel - rašelinová lázeň je tvořena směsí rašeliny a minerální vody. Rašelina je bohatá na organické látky, a to hlavně na kyselinu huminovou, třísloviny, vosky a enzymy. Svým složením zvyšuje prokrvení (a tím prohřátí těla), zlepšuje činnost svalstva a podporuje i rychlejší vstřebávání krevních výronů.

Podvodní masáž - aplikuje se pacientovi, který leží v 37°C (36°- 38°) teplou lázní ve velké víceúčelové vaně. Vlastní masáž se vykonává pomocí energie vodního proudu, který vytéká pod tlakem 0,2 – 0,4 MPa (t.j. 2 - 4 atm.). Vodní proud se směřuje na tělo manuálně, ze vzdálenosti 10 - 15 cm a pod úhlem 30° - 60°. Změnou vzdálenosti a aplikačního úhlu je možné intenzitu masáže měnit. Masáž působí především na uvolnění ztuhlých svalů a pojivových tkání, zmírnění bolesti a částečné uvolnění kloubů.

ZÁBALY

Rašelinový zábal - příznivě ovlivňuje obnovu kožních buněk působí antibakteriálně a posiluje imunitu. Zábal svým složením zvyšuje prokrvení, zlepšuje činnost svalstva a kloubů, podporuje rychlejší vstřebávání krevních výronů, zlepšuje hojení ekzémů, zlepšuje stav pomerančové pokožky, v poslední době se osvědčila i jako prevence obezity.

Voskový zábal - jde o tepelný zábal z přírodního vosku, který příjemně kombinuje jemné teplo s aromatickou vůní. Pozitivně ovlivňuje regulaci tepla v těle, včelí vosk obsahuje velké množství hodnotných látek, po aplikaci je pokožka jemná a hladká. Doporučuje se při bolestech svalů a kloubů, při revmatických onemocnění, při bolestech hlavy  a migréně.

Parafínový zábal - zábal působí na kosterní svalstvo relaxačně, uvolňuje křeče, zmenšuje chronickou bolest, zvyšuje lokální prokrvení, zlepšuje výživu i hojení tkání.

Lavaterm - jde o druh termoterapie k uvolnění svalů. Lokální aplikace tepla stimuluje povrchové tkáně, kde dochází k většímu prokrvení pokožky, zvýšení povrchové teploty a sekundárně k úlevě na vnitřních orgánech. Dochází zde k rychlejšímu metabolistu ve tkáních a odplavování kyselých látek z těla.

Skořicový zábal - skořice je unikátní svou schopností prohřívat a prokrvovat.  Skořicové zábaly výtečně odstraňují celulitidu, zmenšuje objem stehen a zadečku.

PLYNOVÉ OBÁLKY A INJEKCE

Plynové obálky - suchá uhličitá koupel (CO2) - aplikuje se na celé tělo anebo částečně (na končetiny). Tělo pacienta (anebo jen končetiny) je uzavřeno do speciálního plastikového vaku, do kterého se nafoukne cca 125 l oxidu uhličitého, z čehož se asi 2 l vstřebají resorpcí kožním povrchem. Médiem je 95 - 100% oxid uhličitý. V uzavřeném prostoru plastikového vaku dochází i k hromadění tepla, proto je oxid uhličitý zvlhčován také potem. Tato koupel zlepšuje prokrvení tělesných orgánů, mozku i svalové tkáně v důsledku rozšíření cév (včetně kapilár). Toto působí na zlepšení průtokových vlastností krve, zlepšení koronárního prokrvení myokardu, s tím související zlepšení ekonomiky srdeční činnosti, pokles krevního tlaku, zlepšení prokrvení končetin a pokles tvorby otoků. Tato koupel má také pozitivní vliv na kůži při celulitidě, pomáhá rychlejšímu hojení kůže.

Plynová injekce - jedná se o aplikaci Mariina plynu do podkoží v okolí velkých kloubů a páteře. Hlavním účinkem je zmírnění bolestivosti, zlepšení prokrvení oblasti a urychlení hojení. Tato procedura pomáhá při poruchách prokrvení končetin, ischemická chorobě srdeční, degenerativní onemocnění kloubů a páteře s bolestivým syndromem.

INHALACE A OXYGENOTERAPIE

Inhalace - k  inhalacím se využívají minerální vody, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání. K minerálním vodám se mohou dodávat léky pro těžké případy dušnosti, přírodní soli pro katary horních dýchacích cest, nebo odvary z bylin.

Oxygenoterapie - vdechování vzduchu obohaceného na 40 – 60% kyslíku, přiměřeně vlhkého. Inhalace směsi se aplikuje pomocí originálních masek nebo nosním katétrem. Dlouhodobé podávání kyslíku eliminuje důsledky chronické hypoxie organismu, zvyšuje toleranci fyzické zátěže, zlepšuje tělesnou kondici a duševní výkonnost, ulehčuje toleranci stresů a eliminuje jejich následky, zlepšuje prokrvení myokardu, prevenci před koronárními i mozkovými příhodami, podporuje látkovou výměnu v mozku, stabilizuje krevní oběh a některé další plicní a kardiální funkce, zlepšuje obranyschopnost organismu. Působí jako celková regenerační kúra, prevence infarktu myokardu a angíny pectoris, zvýšuje obranyschopnost.

PITNÁ KÚRA - Princip pitné kúry spočívá v tom, že se 1 - 3 x denně pije určité množství minerální vody podle předpisu lékaře. Pitná kúra působí na organismus teplotou, chemickým složením a objemem minerální vody. Různé minerální vody mají samozřejmě různé zdravotní účinky. Pitná kúra stimuluje ledviny k rychlejší činnosti a pozitivně působí na peristaltiku střev. Pití minerálních pramenů před jídlem zvyšuje činnost minerálních látek a umožňuje jejich lepší vstřebávání. Důležitým prvkem pitné kúry je navození správného pitného režimu.  V klidné atmosféře lázní je příjem tekutin nenásilný a návyk se přenáší i do domácího prostředí. Přehled jednotlivých pramenů v Mariánských Lázních a jejich léčivé účinky najdete ZDE.

Přijměte pozvání do našeho Orea Spa Hotelu Palace Zvon Mariánské Lázně. Vyberte si z naší nabídky wellness procedur, vychutnejte si pohodu a starosti nechte doma!!

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU.

Volný čas

TENIS
Tenisové kurty se nacházejí cca 1 km (25 minut chůze) od Orea Spa Hotelu Palace Zvon . Areál nabízí ideální podmínky na přípravu jak rekreačním, včetně služeb trenéra, tak profesionálním hráčům.

GOLF
Hřiště Royal Golf Club Mariánské Lázně (18-jamkové hřiště) Je nejstarší hřiště v České Republice. Je obklopeno z velké části jehličnatými lesy, díky čemuž je na něm příjemně i ve velmi horkých letních dnech. V mnoha místech se otevírá výhled do okolní krajiny, která je přírodní a není rušena žádnou zástavbou.

KOLA
Mariánské Lázně a jejich okolí nabízejí milovníkům cykloturistiky ideální podmínky. Velké množství značených cyklotras na Tepelsku navazujících na cyklotrasy Euregia Egrensis lákají poznávat okolní přírodu nebo různá historicky zajímavá místa.

Trasa č. 1 (31,2 km)
Mariánské Lázně (Panorama) - Zádub - Závišín - Ovesné Kladruby - Mrázov - Klášter Teplá - Betlém - Mrázov - Ovesné Kladruby - Závišín - Zádub - Mariánské Lázně (Panorama) Trasa č. 2 (19,7 km)
Mariánské Lázně (Panorama) - Zádub - Závišín - Podhorní vrch - Podhorní hájenka - Ovesné Kladruby - Závišín - Zádub - Mariánské Lázně (Panorama) Trasa č. 3 (21,9 km, pouze MTB)
Mariánské Lázně (Panorama) - Závišín - Milhostov - Milhostovské mofety - Tabákový mlýn - okolo Lazurového vrchu - Holubín rozcestí před Martinovem - Vlkovice - hájenka U Müllerů - Mariánské Lázně (Panorama) Trasa č. 4 (20 km)
Mariánské Lázně (Lesní pramen) - alej Svobody - Lázně Kynžvart žst. - Zámek Kynžvart - Lázně Kynžvart - okolo Holiny - Stoh - Smetanova alej - Mariánské Lázně (Lesní pramen)

Trasa č. 5 (16,8 km)
Mariánské Lázně (Chopinova ul.) - myslivna Králův kámen - Bašusova cesta - rozcestí Bašus - Kladská - myslivna Králův Kámen - Mariánské Lázně (Chopinova ul.) Trasa č. 6 (25,2 km)
Mariánské Lázně (Lesní pramen - Chopinova ul.) - vodárna - Duncanova vyhlídka - Myslivna Králův Kámen - Modrý kámen - Pod Popravčí loukou - potok Rota - Prameny - Nimrod - rozcestí u Myslivny - Polom - Kamzík - Geologický park - Mariánské Lázně (Lesní pramen - Chopinova ul.)

LYŽOVÁNÍ
Sjezdové lyžování - SKI AREA Mariánské Lázně - 2 vleky, kabinová lanovka. Více na www.skiarea.cz. Lyžařská škola, půjčovna lyží a lyžařského vybavení. K dispozici je skibar, skipůjčovna, skiservis, sociální zázemí a parkovací plochy. Běžky - lyžařský běžecký areál Golf - Upravuje se cca 90 km stop, 90% tratí má 2 stopy. Zpravidla jsou upraveny stopy kolem Golfu + přilehlé tratě vedoucí lesem, tzn. žlutá a modrá stopa. Pokud napadne sníh, trvá cca. 3 dny, než jsou upraveny kompletně všechny stopy. Např. červená trať vedoucí k Rájovu a tratě pro bruslení jsou ve volném prostranství a jsou tedy nejnáročnější na údržbu - při sněhu a větru se tvoří závěje a sněhové jazyky. V případě příznivých podmínek se upravují také neznačené trasy na Mnichov a Kladskou.

KONĚ
Jezdecká společnost se nachází cca 3 km od Mariánských Lázní. Zajišťuje výcvikové hodiny pro začátečníky i vyjížďky pro pokročilé.

NORDIC WALKING
Je chůze se speciálně navrženými holemi a přináší velice efektivní pohyb. Vede ke zvýšení kondice bez ohledu na věk a pohlaví.

Lanové centrum
Dobrodružné lanové centrum a laňáček bylo pro Vás otevřeno 1.května 2009. Čeká na Vás 19 vysokých lanových překážek ve výšce 10 metrů pro dospělé.Pro nejmenší (děti od 3let) je připraven laňáček - překážková dárha plná dobrodružství i pro ty nejmenší. To vše najdete 500metrů od Kolonády, vedle geologického parku v areálu tenisového klubu u Lesního pramene. (15 minut chůze od našeho hotelu)

DALŠÍ MOŽNOSTI:
PLAVÁNÍ - LÁZEŇSKÉ VYCHÁZKY - SPINNING - BOWLING - SQUASH - RUMBA - BRUSLENÍ - DLOUHÁ PLOCHÁ DRÁHA - LOV - RYBOLOV

Turistické tipy

HRADY A ZÁMKY

Státní zámek Kynžvart (9 km)
Zámek je ojedinělou ukázkou venkovské reprezentativní rezidence ve stylu vídeňského klasicismu a empíru.

Zřícenina hradu Kynžvart (11km)
Románský hrad byl založen počátkem 13. století, doložen je v roce 1214.

Hrad a zámek Bečov (26 km)
Středověký hrad spojený s malebným barokním zámkem.

Hrad Loket (44 km)
Gotický královský hrad založen ve 13. stol. na místě starší románské stavby, rozšířen v době Václava IV.

Klášter Kladruby (45 km)
Jeden z nejstarších českých klášterů, založen přímo panovníkem, který je zde pohřben.

Klášter Teplá (16 km)
Premonstrátský klášter v Teplé nedaleko Mariánských Lázní založil klášter roku 1193 velmož Hroznata.

TIPY NA VÝLET V OKOLÍ MARIÁNSKÝCH LÁZNÍ

Cheb (31 km)
Františkovy Lázně (37 km)
Karlovy Vary (38 km)
Plzeň (80 km)

NAUČNÉ STEZKY

Naučná stezka Geologický park (100 m)
Naučná stezka je zaměřená na geologii a geobotaniku – geologická stavba a rostlinná společenství Slavkovského lesa.

Naučná stezka Smraďoch (6 km)
Jedná se o zpřístupněné části přírodní rezervace stejného názvu (lesní vrchovištní rašeliniště).

Naučná stezka Kynžvartské kyselky (8 km)
Kynžvartské kyselky, jak název napovídá, se nachází asi jeden kilometr od Lázní Kynžvart.

Naučná stezka Kladská (9 km)
Naučná stezka Kladská seznamuje s historií osady Kladská, faunou a flórou Slavkovského lesa a přírodní rezervace Kladské rašeliny.

Naučná stezka Mnichovské hadce (13 km)
Naučná stezka seznamuje s největším hadcovým komplexem v Čechách.

Naučná stezka Komorní Hůrka (41 km)
Bývalá nejznámější sopka Komorní hůrka u Františkových Lázní

Naučná stezka SOOS (42 km)
Rozsáhlé rašeliniště a slatiniště cca 6 km severovýchodně od Františkových Lázní.

TIPY NA RODINNÉ VÝLETY

Přírodní park u Prelátova pramene
Oblíbený cíl pro příjemné trávení volného času - park s atrakcemi (Lanovka, Vodní svět) pro děti a dekorativní prvky z přírodních materiálů s respektováním jedinečnosti daného prostředí v přírodním parku u Prelátova pramene - louka, kterou protéká potůček plný žulových balvanů a dva rybníky, které dokreslují kouzlo tohoto místa. Prostor přírodního parku slouží návštěvníkům ke konání různých akcí pro děti i dospělé a je využíván sportovci při trénování, školami při školní výuce, mateřskými školkami a školními družinami, rodinami s dětmi, seniory, cizinci a dalšími skupinami lidí i jednotlivci. O.s. "Hravý pramen" pořádá každoročně v červnu v areálu přírodního parku a přilehlém okolí tradiční "Indiánský den" pro děti.

Park Boheminium
Park Boheminium - naučně poznávací okruh na východním okraji Mariánských Lázní s dokonalými maketami (v měřítku 1:25) významných stavebních a technických památek České republiky v překrásném prostředí krajinného parku. Miniaturpark s miniaturami významných staveb České republiky. Najdete zde například model zámku Červená Lhota, horu Říp a dalších více než 30 modelů.

Turistický autovláček
V letních měsících vyhlídkové jízdy autovláčkem po Mariánských Lázních. Autovláček jezdí v případě příznivého počasí denně od dubna do října.

Akční nabídky - Orea Spa Hotel Palace Zvon Mariánské Lázně

Dárkové poukazy - Orea Spa Hotel Palace Zvon Mariánské Lázně

Kontaktovat  |  Poslat známému
 

Rezervace hotelu

Nezávazná poptávka

Akční nabídky

další akční nabídky

Dárkové poukazy

další dárkové poukazy

Kontakt

Spa Hotel Palace Zvon Mariánské Lázně****
Hlavní 68
Mariánské Lázně 353 01

tel +420 354 686 111
fax +420 354 686 222
e-mail

OREA HOTELS:
www www.hotel-palace-zvon.cz
www www.orea.cz/palace-zvon
www m.orea.cz

Facebook Google+ Twitter Youtube

GPS: 49°58'39.64"N,12°42'10.64"E

zvětšit mapu

Vzdálenosti: Praha 170 km, Plzeň 80 km, Karlovy Vary 45 km, Norimberk (SRN) 210 km, Mariánské Lázně.

Newsletter hotelu

(přihlaste se k odběru novinek hotelu...)
So Ne Po
SoNePo
19/10 °C 21/8 °C 25/11 °C
Baby Friendly hotely
Darujte poukaz