Hotel Špičák Šumava

starstarstar

Rezervovat Pořádat konferenci
Hotel byl postavený v roce 1970 a celkově rekonstruovaný v roce 1998. Hotelový resort se nachází na horské louce vzdálené od hlavní komunikace 800 m. Hotel rodinného typu s překrásným výhledem na nejvyšší horu Šumavy, Velký Javor. Ideální pro rodiny s dětmi (dětská herna, venkovní dětské hřiště, ohniště).

Popis

Orea Hotel Špičák se nachází na jižním svahu vrchu Pancíř v nadmořské výšce 1100 m n. m. v chráněné krajinné oblasti Šumava na hranici NP Šumava. "Vzdušné lázně" v klidném a překrásném prostředí jsou ideálním místem pro relaxační pobyty, zimní i letní turistiku.

V těsné blízkosti resortu jsou lyžařské vleky, sjezdovky a upravené běžecké tratě. V blízkosti jsou největší lyžařské areály Špičák a Velký Javor. Hotel je na křižovatce turistických cest a cyklotras.

V zimním období doporučujeme zimní pneu a sněhové řetězy!

Akční nabídky

Speciální akce! Rezervujte 30 dní před příjezdem a ušetřete 10%

Báječná dovolená

Báječná dovolená

platí do 21.12.2015
Detail
Dovolená na Šumavě

Dovolená na Šumavě

platí do 30.09.2015
Detail
Kolem Špičáku s kolem

Kolem Špičáku s kolem

platí do 31.08.2015
Detail

Ubytování

Hotel disponuje:

 • 73 pokojů
 • 145 lůžek
 • telefon, TV-SAT
 • hotel má pokoj s bezbariérovým řešením
 • částečně balkon

Popis pokojů:

STANDARD DOUBLE ROOM - dvoulůžkový pokoj (nekuřácký) o velikosti 20 m2, vybavený koupelnou se sprchou a WC, TV-SAT a telefonem. U všech pokojů možnost TWIN.

STANDARD DOUBLE ROOM WITH BALCONY - dvoulůžkový pokoj s balkónem a výhledem (nekuřácký) o velikosti 20 m2, vybavený koupelnou se sprchou a WC, TV-SAT a telefonem. U všech pokojů možnost TWIN.

STANDARD TRIPLE ROOM - třílůžkový pokoj (nekuřácký) o velikosti 25 m2, vybavený koupelnou se sprchou a WC, TV-SAT a telefonem. U všech pokojů možnost TWIN.

FAMILY ROOM - rodinný pokoj (nekuřácký) o celkové velikosti 30 m2, vybavený koupelnou se sprchou a WC, TV-SAT a telefonem.

Kongres

Umístění hotelu v klidném a překrásném prostředí je ideálním místem pro pořádání konferencí, meetingů, školení, prezentací, firemních akcí i pobytů.

Konferenční kapacity hotelu:

Salonek Javor: 8 míst Salonek VIP: 30 míst Salonek Terasa: 45 míst

Konferenční prostory Vám můžeme vybavit:

zpětný projektor, flipchart včetně papíru a fixů, promítací plátno, TV se zpětnou projekcí, videorekordér, řečnický pult s ozvučením…

Meeting Planner

Gastronomie

 • Restaurace 80 míst
 • Lobby bar 30 míst
 • Letní terasa 30 míst

Polopenze podáváme formou švédských stolů.

Restaurace a Lobby bar

Slouží k podávání snídaní, obědů a večeří formou švédských stolů a rovněž k příjemnému večernímu posezení. Pořádají se zde hudební večery a firemní večírky.

Otevírací doba:

snídaně 07.00 - 10.00 hod.
obědy 11.30 - 12.30 hod.
večeře 17.30 - 20.00 hod.
Lobby bar 16.00 - 22.30 hod.

jídelní lístek (DOC  45 kB)
nápojový lístek (DOC  32 kB)

Wellness

Darujte Vašemu tělu pár hodin oddechu a vychutnejte si naší nabídku ......

Načerpat novou energii lze v hotelové sauně a soláriu, nebo v nedalekém Orea Resortu Horizont, kde je vám k dispozici:

 • hotelový bazén s protiproudem, vodopádem a masážními tryskami o velikosti 11 x 6 m
 • whirpool
 • masážní vodní chodník (Kneippovy lázně)
 • sauna a římské vonné lázně (16:00 - 21:00 hodin)
 • relaxační místnost
 • solárium "Turbo"
 • softbar
 • fitness
 • Wellness a Pool&Fitness centrum

Ceník WELLNESS

Ceník KOSMETIKA

Volný čas

Hotelové služby poskytované ZDARMA:

 • internet
 • šipky
 • dětská herna
 • venkovní dětské hřiště
 • úschovna kol a lyží

Hotelové služby poskytované za poplatek:

 • hotelové parkoviště
 • sauna
 • wellness centrum a Pool & Fitness centrum v Orea Resortu Horizont

Outdoor - Sport K aktivní dovolené patří nabídka rekreačních a sportovních aktivit, které vám hotely přímo nabízí, nebo doporučí partnery, kteří pro vás zajistí odpovídající kvalitu.

Služby můžete využít individuálně, nebo Vám je sami zorganizujeme.

Sjezdové lyžování, běžecké tratě...

Naším partnerem je Sportovní areál Špičák. Ve skiareálu jsou k dispozici jsou čtyři sjezdové tratě, technický sníh, čtyřsedačková lanovka s nástupním kobercem. Černá sjezdovka je nejprudší v ČR. Další informace: www.spicak.cz

Skiareál a sportovní areál Nad Nádražím, Železná Ruda
lanové centrum 440 m2, 22 překážek ve výšce 7,9 m a 1,5 m
paintball
trampolína
nemotorizované slalomové káry
Další informace: www.skinadrazi.cz

Horská kola
 V těsném okolí cyklostezky, jak na území ČR tak sousedního Bavorska. Připravíme pro vás speciální nabídku podle náročnosti okruhů. Podle potřeby Vám zajistíme průvodce, popř. odvoz z cíle výletu. Pro skupiny Vám můžeme zorganizovat závody do vrchu apod.

Nordic Walking
Podle vašeho přání s instruktorem nebo individuálně na značeném okruhu v těsné blízkosti hotelů. Sportovní vybavení Vám zapůjčíme.

Golf
Golfpark Oberzwieselau, ve vzdálenosti 26 km je 18 jamkové hřiště, Par 72, délka hřiště 6 km. Deggendorfer Golf-Club je 38 km od hotelu, 18 jamek, Par 72. Pro začátečníky je k dispozici 25 km od hotelu golfové hřiště Golf Klubu Šumava, kde je v současné době 6 jamek.

Koně – jízda v sedle
Pouhých 30 km od hotelu je v krásném prostředí Šumavy Western Ranč Podolí. Prohlédněte si Šumavu ze sedla koně.

Pro vodáky
Otava je nejen pojmem pro vodáky, ale také krásnou řekou, která se zařezává do horského masivu Šumavy. Sjeďte si Otavu na kajaku, kánoi nebo raftu.

Dominantou regionu je Velký Javor (1.456 m.n.m). Díky své výšce je garantem sjezdového lyžování. Dvě šestimístné sedačkové lanovky a šestimístná kabinová lanovka Vás během 4 minut dopraví až na vrchol. Odtud se rozbíhají sjezdovky různých délek a stupňů obtížnosti s velkolepým výhledem na Bavorský les a Šumavu. Sjezdovky situované na severní stranu vrcholu jsou ze 100% pokryty technickým sněhem a garantují kvalitní lyžování až do pozdních jarních dnů. Závodní sjezdovka FIS a nová sjezdovka světového poháru Vám umožní sportovní lyžování a carving. Ve střediscích Bretterschachten a Scheibe Vás čeká 90 km upravených běžeckých tras. Moderní ski areál Vám nabízí vše, co v dnešní době lyžař očekává. Necelých 15 minut od hotelu se budete cítit jako v Alpách.

Turistické tipy

Tipy na zajímavé výlety a kulturní akce naleznete: www.sumavanet.cz/akce/ 

Pancíř
Z vrcholu hory Pancíře (1214 m n.m.) se nabízí jeden z nejkrásnějších šumavských výhledů, za jasného počasí je možno spatřit i Alpy. Vede na něj sedačková lanovka z rekreačního střediska Špičák, s přestupní stanicí na Hofmankách o délce 2750 m. Na vrcholu se nachází rozhledna a restaurace. Vzdálenost od hotelu 1.5 km.

Špičák
Nejznámnější lyžařské středisko na Šumavě (1202 m n.m.), s krásným výhledem do okolí. Špičákem prochází hlavní evrpské rozvodí mezi Černým a Severním mořem. Letní atrakcí pro cyklisty je unikátní Bike Park. Lanovka na vrchol je v provozu i v letních měsících. Horou vede nejdelší železniční tunel v Čechách (1748 m). Vzdálenost od hotelu cca 4 km.

Železná Ruda
Největší sportoní a turistické centrum na Šumavě. Dominantou obce je barokní kostel Panny Marie Pomocné s cibulovou bání. V obci se nachází sklářské muzeum, muzeum historických motorek, informační středisko NP Šumava. Nově zrekonstruovaná je křížová cesta vedoucí v blízkosti hotelu Belveder s kaplí. Vzdálenost od hotelu 7 km. Trasa: Hotel - Špičák - Železná Ruda

Velký Javor
Nejvyšší hora Šumavy (1456 m n. m.), která se nachází již na bavorské straně hranice. Je zalesněný, jen samotný vrchol tvoří čtyři svalnaté skupiny. Na vrcholu strojí dřevěný kříž, dvě kruhové věže a kaple Sv. Bartoloměje, z roku 1956. Nahoru vede kabinová lanovka a na svazích hory se nachází velké množství lanovek a sjezdových drah. Vzdálenost od hotelu 15 km.

Klatovy
Známé západočeské město, které bývá také nazýváno jako "Brána Šumavy", má dnes 23 000 obyvatel. Město má bohatou historii a nabízí svým návštěvníkům nepřeberné množství památek: katakomby ze 17. století, Černou věž, městské hradby, budovu radnice a lékárnu "U bílého jednorožce", která je díky svému originálnímu baroknímu zařízení zařazena do památek UNESCO. Vzdálenost od hotelu 40 km.

Šumavská jezera

Všech 8 ledovcových jezer (5 na české a 3 na bavorské straně) vzniklo při postupném tání ledovců, které se vytvořily koncem třetihor při ochlazení klimatu ve střední Evropě na úbočí (nejen) šumavských svahů. Tající ledovce tlačily před sebou množství kamene a štěrku z nichž se pod svahy utvořili mohutné hráze - morénové valy. Tyto hráze zadržely vodu odtátou z ledovců při ústupu poslední doby ledové. Samozřejmě jsou jezera v současnosti napájena jak spodními prameny, tak vnějšími přítoky.

Černé jezero
Nachází se na úbočí Jezerní hory, vysoké 1343 m. Černé jezero je rozlohou největší na Šumavě plocha hladiny je 18,4 ha, hloubka 40,6 m (největší hloubka jezera na naší straně Šumavy) a leží ve výšce 1008 m n. m. Od svého "dvojčete" Čertova jezera je odděleno 330 m vysokou stěnou Jezerní hory. Zřejmě vzhledem ke své černé barvě vody, vznikající odrazem okolních hustých lesů dostalo i svůj název. Dno jezera je pokryto několik metrů hlubokou vrstvou pylu okolních jehličňanů. Hráz jezera je zpevněná kvůli první přečerpávací elektrárně v ČSR vybudované r. 1929.

Čertovo jezero
Čertovo jezero leží na jižním svahu Jezerní hory . Zajímavostí obou jezer je, že mezi nimi (vzdušnou čarou cca 1,5 km) probíhá po hřebeni Jezerní hory hlavní evropské rozvodí mezi Severním (Černé jezero) a Černým mořem (Čertovo jezero). Jezero je položeno ve výšce 1030 m n. m., jeho plocha činí 10,3 ha a největší hloubka je 37 m. Další ze zajímavostí je, že roku 1911 byla kolem Černého a Čertova jezera zřízena rezervace majitelem tohoto panství knížetem Hohenzollernem na podnět zakladatele moderní ochrany přírody Hugo Connwentze. Plocha celého chráněného území Černé a Čertovo jezero je 152 ha.

Prášilské jezero
Prášilské jezero leží v nadmořské výšce 1080 m n.m., vzniklo tak jako ostatní šumavská jezera po ustoupení pleistocenního ledovce. Jezero svírá typický žulový a rulový kar, který jezero hradí 9 m vysokým valem a dvěma staršími morénovými valy. Výška karové stěny nad jezerem je 150 m. Rozloha jezera je 3,7 ha a hloubka činí až 15 m. Pod Prášilským jezerem se nachází tzv. Stará jímka, bažinatá kotlina, pozůstatky dnes již zarostlého jezera.

Jezero Laka
Nejvýše položené a zároveň nejmenší jezero ze šumavských mající plochu 2,78 ha se nachází v nadmořské výšce 1085 m pod horou Plesná. Toto mělké jezero napájené dvěma potůčky pozvolna zarůstá vegetací a jsou zde plovoucí rašelinové ostrůvky. V 19. stol. byla hladina jezera 2x zvyšována umělou hrází z původního močálu s několika jezírky. Jezerní potok odtéká do Křemelné, část vod byla odváděna úzkým kanálem ke sklářským strojům na bývalé Hůrce.

Plešné jezero
Další jezero, které zde uvedu je Plešné. Leží v nadmořské výšce 1090 m uprostřed lesů sevřeno kamenitými břehy. Jeho rozloha je 7,5 ha a v minulosti byl z tohoto jezera napájen Schwarzenberský plavební kanál. Jezerní pánev byla vyhloubena ve starších čtvrtohorách ledovcem Plechého, po jehož ústupu zbyla hráz tvořena čelní morénou z nahrnutého kamene. Koncová hráz dosahuje výšky 30-40 m a svojí šířkou 1 km je nejširším jezerem na Šumavě. Z dob ranné turistiky (od r. 1911) zde stávala turistická chata, která byla později zdemolovaná.

Dárkové poukazy - Orea Hotel Špičák Šumava

Kontaktovat  |  Poslat známému
 

Rezervace hotelu

Nezávazná poptávka

Akční nabídky

další akční nabídky

Kontakt

Hotel Špičák Šumava***
Špičák 5
Železná Ruda 340 04

tel +420 376 372 111
fax +420 376 397 119
e-mail

OREA HOTELS:
www www.oreahotelspicak.cz
www www.orea.cz/spicak
www m.orea.cz

Facebook Google+ Twitter Youtube

GPS: 49°10'13.54"N,13°14'8.7"E

zvětšit mapu

Vzdálenosti: Praha 170 km, Plzeň 80 km, Klatovy 40 km, Mnichov 190 km, Železná Ruda 6 km.

Newsletter hotelu

(přihlaste se k odběru novinek hotelu...)
Pá So Ne
SoNe
16/6 °C 17/8 °C 17/8 °C
Baby Friendly hotely
Darujte poukaz