Orea Hotel Voroněž II - turistické tipy

Slavkovské bojiště
Nasajte atmosféru svého času největší bitvy tří císařů u Slavkova - Austerlitz. Z vrcholku Žuráň přehlédnete celé bojiště slavné bitvy z prosince roku 1805. Výlet můžete spojit s návštěvou barokního zámku Kouniců ve Slavkově a Mohyly míru.

Zřejmě až na další den si ponechte rozsáhlé prostory Moravského krasu s krápnikovými jeskyněmi Kateřinská, Sloupsko - Šošůvská a Balcarka. Nezapomenutelnou je plavba na podzemní řece v Punkevní jeskyni.

Při výletu ještě dále západním směrem navštívíte klášter Porta coeli v Předklášteří u Tišnova.

Při cestě na jih, do městečka Rajhrad, doporučujeme návštěvu benediktinského kláštera, barokně přestavěného J. B. Santinim. V klášteru se nachází také Památník písemnictví na Moravě a Muzeum Brněnska.

Cesta dále na jih může končit v Lednicko - Valtickém areálu zapsaném v seznamu UNESCO.

Výlety po četných hradech, zámcích a dalších památkách v našem kraji automobilem vám jistě vystačí na celý týden. Můžete ale využít zvýhodněných rodinných tarifů jihomoravského integrovaného systém, se kterým můžete navštívit i zajímavé cíle v rakouském pohraničí. Tuto dopravu doporučujeme při návštěvách vinařských oblastí, aby si všichni mohli vychutnat zkapalněné slunce jižní Moravy.