Restaurant Milovská restaurace Žďárské vrchy

Milovská restaurace je situována v areálu Orea Resortu Devět Skal Vysočina, na břehu Milovského rybníka v lokalitě s dominantou Malínské skály. Veškerá dostupnost je shodná s Orea Resortem Devět Skal. Restaurace má vlastní parkoviště.

Popis

Milovská restaurace byla v roce 2003 kompletně rekonstruována. Jedná se o budovu bývalého turistického hotelu pana Aloise Chocholáče. První sezonu hotel zažil v létě v roce 1935. Po roce 1948 fungoval jako "zotavovna ROH Devět skal," do doby, než byly zbourány turistické chaty a postaven nový velký hotel.

Turistický hotel pana Chocholáče si oblíbili hosté hlavně z Brna, mezi nejvýznamnější patřili: chirurg prof. Podlaha se syny, Ing. Švancara, stavitel s rodinou, pan Barvič, majitel knihkupectví s paní Mimi, zemský prezident Caha, policejní prezident Krupař, prof. Večeřa a pan Troller, velkoobchodník s kožešinami. Hotel byl také hojně navštěvován umělci, nejčastěji malíři: Otakar Nejedlý, Josef Fiala, Ota Bubeníček, Jiří Trnka a také hudební skladatel Vítězslav Novák.

Po rekonstrukci slouží pokoje k ubytování zaměstnanců Orea Resortu Devět Skal a restaurace je celoročně v provozu.
Milovský rybník, na jehož břehu se restaurace nachází, je vhodný k rekreačnímu koupání i rybolovu. Milovy jsou výchozím místem turistických tras Žďárských vrchů.
V restauraci je samostatný salonek vhodný nejen k pořádání rodinných oslav a svateb, ale i jako příjemné místo pro školení a semináře.
Letní terasu je možné využít pro posezení s grilováním, v zimě jistě zaujme pohodlný proutěný nábytek u vnitřního krbu.

Kongres

V Milovské restauraci je k dispozici salonek - Obrazárna - s kapacitou 45 osob. Je vhodný pro konání školení a seminářů.

V salonku je WiFi připojení k internetu.

Catering:
zajistíme kompletní stravování dle požadavku - rauty, bankety, grilování, bufetové stravování, coffee breaky, svačinové balíčky.

V případě hezkého počasí je možné stravování zajistit na terase.

Meeting Planner

Volný čas

Relax na Vysočině - každá roční doba má u nás své krásy.

Využijte možnosti okolí hotelu:

  • procházky přírodou
  • blahodárné ticho vysočinských lesů
  • plavání v rybníce zásobovaném horskými prameny
  • pozorování západu slunce nad Malínskou skálou (v zimě doporučujeme od krbu v Milovské restauraci)
  • výstupy na vrcholy Žďárských vrchů (vhodné i pro netrénované jedince a děti)

Českomoravská vrchovina je přírodní turistická oblast a středisko zimních i letních sportů. Nejbližší kulturní vyžití je v Novém Městě na Moravě, vzdáleném cca 15 km. Na území Českomoravské vrchoviny jsou četné chráněné krajinné oblasti se skalními útvary. Některé z nich jsou vhodné i pro horolezectví a bouldering. Z turistických tras a cyklotras vedoucích v těsné blízkosti hotelu si jistě vybere každý. V zimě je možné využít strojově upravované tratě pro běžecké lyžování a menší sjezdové tratě (nejbližší je ve Svratce, cca 6 km, v Novém Městě na Moravě dokonce najdete sedačkovou lanovku). Dále je možné navštívit Poličku Bohuslava Martinů, Litomyšl, Skanzen Vysočiny na Veselém kopci a v Hlinsku.

Turistické tipy

Japonská zahrada Sněžné
Japonská zahrada pana Šimona začala vznikat již v roce 1996, v současné době má rozlohu cca 70 x 80 m. Japonský styl příjemně kontrastuje s krajinným rázem Vysočiny. Vzdálenost cca 4 km.

Galerie Sněžné
Galerie tvorby umělců Vysočiny ve Sněžném (cca 4 km ).

Devět skal
Nejvyšší vrchol Žďárských vrchů. Jedná se o vrcholovou skálu typu skalního města. Nejvyšší bod je ve výšce 836 n. m. Vzdálenost cca 7 km.

Malínská skála, Čtyři palice, Milovské perničky, Bílá skála, Černá skála, Drátenická skála, Lisovská skála
Další vrcholy Žďárských vrchů. Jedná se o rulové skalní útvary, některé využívané i horolezci. Všechny skály jsou dosažitelné po turisticky značených trasách s výchozím bodem u Milovské restaurace, kde je umístěn rozcestník a mapa okolí (u autobusové zastávky).

Vesnická památková rezervace Krátká
Ves vznikla v roce 1727 a její založení bylo spojeno s prosperující těžbou železné rudy. Jedná se o soubor lidových staveb a patří k jednomu z nejhodnotnějších celků lidové architektury. Vzdálenost cca 6 km.

Sochy Michala Olšiaka
Sochy jsou rozmístěny ve Žďáru nad Sázavou a okolních obcích: Hamry nad Sázavou, Obyčtov, Poděšín, Polnička, Račín, Škrdlovice, Tři Studně. Jedná se o betonové nebo pískovcové sochy v nadživotní velikosti, které jsou citlivě začleněny do přírody. Nejbližší sochy - Výr u obce Tři Studně (cca 9 km) a Hraniční kámen u Pilské nádrže ve Žďáru nad Sázavou (cca 25 km), který je doplněný sochami Orlice a Lva.

Zelená hora - Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého
Kostel je vystavěný na půdorysu pěticípé hvězdy a jeho autorem je Jan Blažej Santini. Areál kostela je od roku 1994 zařazen na seznamu světového dědictví UNESCO. Nachází se ve Žďáru nad Sázavou, cca 25 km.

Hrad Pernštejn
Pernštejn je jedním z nejnavštěvovanějších moravských hradů. Byl postaven před cca 800 lety a nebyl nikdy dobyt. Vzdálenost cca 40 km.

Kontaktovat  |  Poslat známému
 

Nezávazná poptávka

Akční nabídky

další akční nabídky

Kontakt

Restaurant Milovská restaurace Žďárské vrchy
Sněžné - Milovy 8
Svratka 592 02

tel +420 566 585 598
fax +420 566 585 444
e-mail

OREA HOTELS:
www www.orea.cz/milovskarestaurace
www m.orea.cz

Facebook Google+ Twitter Youtube

GPS: 49°40'3.67"N,16°5'26.29"E

zvětšit mapu

Vzdálenosti: Praha 160 km, Brno 95 km, Vídeň 180 km.

Newsletter hotelu

(přihlaste se k odběru novinek hotelu...)
Čt Pá So
ČtSo
18/4 °C 21/9 °C 19/10 °C
Baby Friendly hotely
Darujte poukaz