Šumava

Šumava tvoří jihozápadní hranici České republiky. Táhne se od jihočeského města Vyšší Brod až k Všerubskému mezihoří. Nejvyšším vrcholem na české straně je Plechý (1378 m). V nejzápadnější části Šumavy se tyčí strmý hřbet Královského hvozdu s vrchem Jezerní hora (1343 m), u jehož úpatí leží největší horská jezera na Šumavě, Černé a Čertovo jezero.

více...

Z hustě zalesněných oblastí vedou Šumavou stezky po hřebenech a svazích až do doliny. Můžete se zatoulat k pramenům Vltavy, po dřevěných chodníčcích dojít mezi rašelinové slati u Borových Lad nebo shlédnout šumavská jezera. Rozlehlé šumavské pláně poznáte nejlépe při pěších túrách a na kolech. Oblíbeným místem turistů je nejhezčí šumavský hřeben tvořený vrcholy Pancíř (1214 m), Můstek (1235 m) a Prenet (1071 m). Jedním z nejlákavějších míst je údolí bystřiny Vydry a Otavy, chráněné území s horskými dědinkami Srní, Antígl, Kvilda a s historickým městem Sušice.

Na Šumavě najdete okolo 500 km značených cyklotras, procházejících terénem různé obtížnosti. Jsou zde podmínky k horolezectví, jízdě na koni, koupání a k provozování mnoha dalších letních sportů.

Největším, nejstarším a nejlépe vybaveným rekreačním střediskem západní Šumavy je Železná Ruda, městečko s bohatou sklářskou tradicí, ležící 40 km jižně od Klatov. Dominantou města je ojedinělá architektonická památka barokní kostel z 1. poloviny 18.století. Železná Ruda je výchozím bodem mnoha turistických tras, má ideální podmínky pro cykloturistiku.

2 km od Železné Rudy, pod stejnojmennou horou (1000 m), se nachází Špičák, turistické středisko, které je vyhledávano milovníky turistiky. Sedačkovou lanovkou je možno vyjet na Pancíř, z jehož rozhledny je překrásný výhled na okolní zalesněné kopce.

K zajímavým místům patří jezera (Černé, Čertovo, Laka), gotický hrad ve Velharticích, zřícenina hradu Kašperk, Pancíř (rozhledna), letovisko Zelená Lhota, pohorská obec Čachrov a mnohá další

K návštěvě lákají i mnohá místa v sousední SRN (bazén v Bavorské Rudě- Bayer. Eisenstein, či Aquapark ve Waldmunchenu s vyhřívaným bazénem, tobogány, sirnými lázněmi, muzeum zvířat v Regenhuete), proto doporučujeme vzít si s sebou pas.

V zimním období patří Šumava mezi lyžaři vyhledávaná místa, neboť lyžování zde je skutečným zážitkem. Lyžařům je k dispozici hned několik kvalitních lyžařských areálů.

K dobré dovolené patří také kvalitní ubytování a Šumava má co nabízet. OREA HOTEL Špičák a OREA Wellness Hotel Horizont se nachází na jižním svahu vrchu Pancíře, hostům nabízejí vše pro aktivní odpočinek a dokonalou relaxaci.

Resort Horizont Šumava

Resort Horizont Šumava ***

Šumava, Západní Čechy, Šumava, Železná Ruda - Špičák. mapa
tel: +420 376 365 111, e-mail:

Orea Resort Horizont *** - jediný hotel na Železnorudsku s krásným bazénem (s protiproudem), whirlpoolem, masážním vodním chodníkem, saunou a římskými lázněmi.

RezervaceDetail

Hotel Špičák Šumava

Hotel Špičák Šumava ***

Šumava, Západní Čechy, Šumava, Železná Ruda - Špičák. mapa
tel: +420 376 372 111, e-mail:

Hotel byl postavený v roce 1970 a celkově rekonstruovaný v roce 1998. Hotelový resort se nachází na horské louce vzdálené od hlavní komunikace 800 m. Hotel rodinného typu s překrásným výhledem na nejvyšší horu Šumavy, Velký Javor. Ideální pro rodiny s dětmi (dětská herna, venkovní dětské hřiště, ohniště).

RezervaceDetail