Dárkové poukazy infolinka zdarma: +420 800 12 00 12 info,orea,cz

Turistické tipy

PRAHA


Národní technické muzeum v Praze

Národní technické muzeum v Praze je největší českou institucí, specializovanou na muzejní exponáty technického charakteru. Bylo založeno 5. července 1908. 


Strahovský Klášter

Klášter byl založen roku 1140 knížetem Vladislavem II. s chotí Gertrudou, pražským biskupem Janem a olomouckým biskupem Jindřichem Zdíkem a dostal nové jméno Sion. Zdá se, že Jindřich Zdík ze zde pokusil společně s pražským biskupem Janem vytvořit klášter řeholních kanovníků zřejmě inspirovaný kanovníky Božího hrobu. Po smrti biskupa Jana tyto snahy podporoval i jeho nástupce Ota a kníže Vladislav. Těžkosti řeholníků posléze vyřešil Jindřich Zdík žádostí na generální kapitulu premonstrátského řádu o nové osazení konventu. 


Karlův most

Karlův most je nejstarší dochovaný most přes řeku Vltavu a druhý nejstarší dochovaný most v ČR. Nachází se v historickém centru Prahy a propojuje Staré Město s Malou Stranou. Je téměř 516 m dlouhý a stojí na 15 pilířích spojených 16 klenebními oblouky. Na východní straně Karlova mostu je Staroměstská mostecká věž, na západní Malostranská mostecká věž. Na Karlově mostě je také k vidění ojedinělý soubor více než 30 sochařských děl od 17. do 20. století. Po mostě vede historická Královská cesta. 


Letohrádek Hvězda

Letohrádek Hvězda je renesanční letohrádek, stojící v oboře Hvězda v městské části Praha-Liboc, v místech, kde se odehrávala bitva na Bílé hoře. Byl vystavěn na půdorysu šesticípé hvězdy a patří mezi tzv. filozofické stavby se zajímavou číselnou symbolikou. Letohrádek se skládá ze čtyř podlaží, přičemž každé patro je chápáno jako jeden živel - oheň, vzduch, voda a země. V interiéru je možné zhlédnout stálou expozici o bitvě na Bílé hoře a četné sezónní výstavy. Národní kulturní památka.


Ladronka

Usedlost Ladronka v Praze je jedna z nejznámějších pražských usedlostí, jejíž novodobý osud je poněkud dramatický. Stojí kousek od břevnovské vilové zástavby odkud se rozprostírá krásná vyhlídka na motolské stráně. V současné době je přilehlý park Ladronka zrekonstruován a slouží pěším, cyklistům, ale hlavně bruslařům.


 BRNO

Lednicko-valtický areál

Zámek Lednice, nádherný park, který doplňuje množství romantických staveb (Janův hrad, Minaret, Aquadukt, Dianin chrám, Tři grácie a další) Valtice - honosný zámek, bývalé sídlo rodu Lichtenštejnů. 


Slavkovské bojiště, Kroměříž

Bitva tří císařů - návrší Žuráň - císař Napoleon se svojí armádou porazil spojenecká vojska Ruska a Rakouska v roce 1805, poblíž Slavkova u Brna.
Kroměříž - arcibiskupský zámek se svými známými zahradami (v seznamu UNESCO). Součástí zámku je také historický arcibiskupský vinný sklep. 


Moravský kras

Největší krasová oblast v České republice. Punkevní a Kateřinská jeskyně, propast Macocha, jeskyně Barcarka. 


Porta coeli Tišnov - hrad Pernštejn

Porta coeli v Předklášteří - jediný moravský ženský cisterciácký klášter, zmiňován od roku 1233, v roce 2010 vyhlášen národní památkou.
Nedvědice - hrad Pernštejn z 13. století.


Hrad Veveří 

Původní pozdně románský a raně gotický hrad, v letním období místem hudební festivalů a kulturních akcí, (2km - možná doprava k hradu parníkem).

 

ZOO

Zoologická zahrada města Brna se nachází v blízkosti Brněnské přehrady. Zaměřuje se především na kopytníky, ale chová i další atraktivní zvířata jako lední medvědy, tygry a opice. Návštěva ZOO Brno potěší jak velké, tak malé zvířecí nadšence. (www.zoobrno.cz)

 MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Při návštěvě našeho Orea Spa Hotelu Palace Zvon **** nezapomeňte navštívit řadu turistických zajímavostí v okolí Mariánských Lázní.


Klášter Premonstrátů v Teplé

Založen v roce 1193 českým šlechticem Hroznatou. 


Empírový zámek v Lázních Kynžvart

Postaven v 17. století Říšským hrabětem von Metternich. 


Přírodní rezervace Kladská

Naučná stezka kolem Kladského rybníka po okraji národní přírodní rezervace Kladské rašeliny. 


SOOS u Františkových Lázní

Přírodní národní rezervace s bahenními sopkami.


Rodinný pivovar Chodovar a originální pivní lázně

Rodinný pivovar založený roku 1634, v současnosti nabízející mimo jiné také originální pivní lázně.


Hrad Loket

Goticko-románský hrad založený v první polovině 13. století. 


Zámek Bečov

Zámek vybudovaný v polovině 18.století tehdejším majitelem bečovského panství Dominikem Ondřejem Kounicem. Součástí expozice je románský relikviář svatého Maura, druhá nejcennější památka v České republice.

 NAŠE TIPY NA CYKLOTRASY

Vyjeďte na Labskou stezku od nás

Ať už končíte putování po Labské stezce nebo se na ni chystáte vyrazit, zpříjemněte si cestu využitím služeb Orea Resortu Horal ****. Prožitek z kouzla pramene Labe zesílí následná relaxace v našem wellness a neopakovatelné výhledy na Krkonoše. (www.labska-stezka.cz) 


Prodlužte si pobyt na Moravských vinařských stezkách

Do Pavlova vám doporučujeme přijet Moravskou vinnou stezkou po návštěvě romantického Mikulova. Jeho barokní měšťanskou náladu tak doplníte prohlídkou renesančních kupeckých staveb Pavlova. O vaše kolo i váš večer s dobrým vínem se postará Orea Hotel Iris ***. Na druhý den si naplánujte prohlídku zříceniny středověkého hradu Děvičky a flory stepních luk, protože jak jinak večer znovu ochutnat vinné dary Pavlovských vrchů než právě v Pavlově? (www.stezky.cz) 


Odpočiňte si při objevování Stezky Železné opony

Historii Železné opony nejlépe poznáte ze sedla kola. Na našem území totiž vede i po zachovalých signálních cestách, které využívala pohraniční stráž. Zvláště v kopcovitém terénu Šumavy pak ocenit relaxaci v Orea Resortu Horizont ***, který najdete pod vrcholem Špičák. (www.cyklistevitani.cz/stezka-zelezne-opony)


Baťův kanál láká nevšedním spojením vody a cykloturistiky

Loď a kolo, dopravní prostředky, které první, stejně jako druhý, můžete ovládat při návštěvě východní Moravy. Toto netradiční spojení najdete na Baťově kanálu. V půjčovnách lodí i ubytování v Orea Hotelu Atrium **** v Otrokovicích najdete zázemí oceněné značkou Cyklisté vítáni. Stezka podél Baťova kanálu je navíc součástí Moravské trasy, která vás dále na sever dovede např. do Kroměříže nebo Olomouce. (www.cyklistevitani.cz/moravska-trasa)