Vysočina

Vysočina je lákavá zejména panenskou přírodou, kterou ještě zcela nepoznamenala lidská činnost. Dodnes se můžete procházet celé hodiny lesy, aniž byste potkali jediného člověka. V části Vysočiny byla vytvořena Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy (500 m n.m.), která poskytuje ideální podmínky pro všechny druhy sportu, zejména pak pro turistiku a cykloturistiku. Vysočina je také lákavým místem pro milovníky zimních sportů, zejména lyžování.

více...

Českomoravská vrchovina bývá nazývána krajinou umělců. Je spojována se jménem řady malířů - Chitussi, Slavíček, Kremlička. Z Nového Města na Moravě pocházejí významní sochaři Jan Štursa a Vincenc Makovský.

Žďárské vrchy

Tato lesnatá hornatina vystupující v severní části Českomoravské vrchoviny, se rozkládá mezi Hlinskem, Žďárem nad Sázavou, Novým Městem na Moravě a Poličkou. Území protíná tok řeky Svratky a vede zde i linie evropského rozvodí, které odvádí řeky do Severního nebo Černého moře.

Nejvyšším bodem oblasti Žďárských vrchů jsou rulové skály - Devět skal - 836m.n.m. Podobných rulových vystoupenin je v krajině více a k většině Vás zavedou turisticky značené cesty, jsou to např. Malinská skála, Lisovská skála, Dráteníčky, Čtyři palice, Milovské Perničky nebo Pasecká skála. Na těchto vyhlídkových místech se můžete pokochat širokými výhledy do krajiny.

Členitá krajina Žďárských vrchů je jako rozmanitá mozaika lesů, luk, pastvin, polí, hladin říček a rybníků. Je protkána nepravidelnou sítí mezí, úvozových cest, lesíků či skupin stromů a keřů. Krajina je vlnitá, mírně modelovaná, jako pravá pahorkatina. Potkáte zde hluboké smrkové lesy, mělká a široká údolí, mírné táhlé svahy a zaoblené vrcholky. Klimaticky se Žďárské vrchy řadí mezi větrnější, chladnější, a také vlhčí oblasti, je pramennou oblastí několika českých a moravských řek - Svratky, Doubravy, Sázavy a Chrudimky. Chráněnou krajinnou oblastí byla vyhlášena v roce 1970 a nachází se zde dalších 49 maloplošných zvlášť chráněných území. Nejznámějšími rezervacemi v oblasti je Velké Dářko a Žákova hora.

Návštěvu Žďárských vrchů a Žďáru nad Sázavou samotného lze doporučit všem vyznavačům turistiky, ať již letní nebo zimní bez rozdílu věku. Krajina je protkaná stovkami kilometrů turistických tras nabízející nekonečné možnosti pro pěší putování a výlety na kole. Lesní porost pokrývá zhruba polovinu krajiny a jeho stín jistě ocení letní turista, jsou zde také velké možnosti ke koupání. Až budete brouzdat tímhle krajem, pěšky nebo na kole, čekají Vás kouzelné okamžiky.

Milovy

Tato vesnička, která se nachází v samém srdci Žďárských vrchů, má ideální polohu pro celoroční rekreaci a relaxaci uprostřed krásné přírody.

Milovy se rozkládají po obou stranách toku řeky Svratky, v místech, kde říčka tvoří přirozenou hranici mezi Čechami a Moravou. Historicky se zde nacházela osada,která se začala rozrůstat po roce 1740, výstavbou vysoké pece na výrobu železa, později zde byla vystavena kořalna. Roku 1935 zde byl vybudován turistický hotel, a ten dal základ rekreačnímu využití oblasti.

OREA HOTEL Devět Skal zde byl vybudován v roce 1989 jako nejmodernější hotel oblasti. Nachází se přímo na břehu Milovského rybníka, který je v létě výborným místem pro rekreační koupání.

Milovy jsou ideálním východiskem túr do nejkrásnějších částí Žďárských vrchů. Ať už vyrazíte po stopách lidové architektury do Blatin, Krátkého či Samotína nebo si vyšlápnete výlet přes skalní útvary - jihozápadně je dobře dostupný vrcholový hřeben Žďárských vrchů s Devíti skalami, Lisovskou skálou, Malinskou skálou a Dráteníčkami. Severně od Milov vedou turistické značky ke skalním skupinám Čtyři palice, horolezci vyhledávaným rulovým skalám, z jejich vrcholku je krásný výhled na centralní hřeben Žďárských vrchů, další kilometr severně je skalní útvar Milovské Perničky, který je chráněnou přírodní památkou. Návštěvníci Milov mohou do svého programu určitě zahrnout výlety do Žďáru nad Sázavou nebo Nového Města na Moravě.

Resort Devět Skal Vysočina

Resort Devět Skal Vysočina ***

Vysočina, Jižní Morava, Českomoravská vrchovina, Žďárské vrchy, Nové Město na Moravě. mapa
tel: +420 566 585 541, +420 566 585 111, e-mail:

Orea Resort Devět Skal se nachází v rekreační oblasti na území Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Resort je vhodný pro konání kongresových akcí a svou polohou také pro outdoorové aktivity a teambuilding. Zařazení do programu BABY FRIENDLY je zárukou příjemné dovolené pro rodiny s dětmi. Spokojeni budou jistě i senioři.

RezervaceDetail