Zlínský kraj

Centrem Zlínského kraje je město Zlín, jehož historie sahá daleko do středověku. První písemná zmínka se pojí již k roku 1322. Důležitým mezníkem Zlína bylo založení Baťovy obuvnické firmy v roce 1894.

Dál od Zlína na jihovýchodní Moravě na hranici tří zeměpisných regionů Hané, Slovácka a Valašska najdete město Otrokovice. Archeologické nálezy, které se v dnešních Otrokovicích nalézaly, dosvědčují, že první lidé zde žili již v období mladší doby kamenné.

Zlínský kraj skrývá také jedno z nejvýznamnějších lázeňských měst, Luhačovice. Luhačovické lázně jsou napájeny 16 kyselkami a jedním sirným pramenem, které jsou prospěšné pro celé tělo.

více...

Otrokovice

V Otrokovicích sice nenajdete velké množství architektonických památek, ale o to více může návštěvníky města lákat velké množství zajímavých výletů po blízkém okolí města.

Přitažlivým místem jsou především Hostýnské a Vizovické vrchy. Romantickou a tajemnou atmosféru nabízí také hvozdy v Chřibech. Za návštěvu jistě také stojí Zemský hřebčinec Tlumačov, kde vztah člověka ke koním trvá již několik staletí. Obecně jsou Otrokovice známy díky závodu na výrobu pneumatik – Barum Continental.

Buchlov a Buchlovice

Skvělou vyhlídku do Zlínského kraje vám nabídne hrad Buchlov, který je již zdaleka viditelný a nepřehlédnutelný. Hrad Buchlov si zejména v posledních letech vydobyl punc kulturního centra.

Málokdo si při návštěvě nejzachovalejšího hradu u nás nechá ujít příležitost zastavit se v sousedních Buchlovicích, kde lze navštívit neméně krásný Státní zámek. Buchlovice se také pyšní tím, že patří mezi nejvýznamnější šlechtické barokní sídlo na území České republiky.

Tradice a zvyky na Slovácku

Ke Zlínskému kraji a Slovácku neodmyslitelně patří folklór a lidové tradice. Krásu krojů, dodržování tradic a zvyků lze dnes obdivovat na folklorních slavnostech, z nichž mnohé mají dokonce mezinárodní proslulost. Mezi ty nejoblíbenější zlínské tradice patří každoroční fašank, který se koná na přelomu února a března.

Samozřejmě nechybí masopustní obchůzky tanečníků, muzikantů ani masek. Rej těchto masek můžete nejčastěji vidět v Kyjově nebo ve Stráni. Nejznámější a zároveň nejstarší tradice je však slavnost nazývaná „jízda králů“. Průvod královské družiny doprovázené řadou jezdců na ozdobených koních vyvolávají i v dnešní době velké ohlasy.

Hotel Atrium Otrokovice

Hotel Atrium Otrokovice ****

Zlínský kraj, Otrokovice mapa
tel: +420 573 590 888, e-mail:

Orea Hotel Atrium Otrokovice**** je esteticky a účelově kombinovaný multifunkční objekt v originálním architektonickém designu v centru města Otrokovice. Hotel je určen pro obchodní a turistickou klientelu včetně rodin s dětmi.

RezervaceDetail