Turistické tipy

Brněnská přehrada

Brněnská přehrada je oblíbeným místem rekreace místních i návštěvníků. Po obou stranách je lemována rozlehlými lesy a nabízí tak příležitost nejenom ke koupání a vodním sportům, ale i k turistice a cykloturistice. Nesmíme zapomenout ani na lodní dopravu, protože přehrada je v létě oblíbená především pro panoramatické výlety lodí. Na hladině bystrcké části přehrady se pravidelně koná významná mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů. (www.brnenskaprehrada.cz)

Pěšky: 2 min. / Autem: 1 min.

Hrad Špilberk

Starý hrad tvořící dominantu města Brna byl založen již ve 13. století a v průběhu své existence prošel několika přestavbami. V roce 1962 byl prohlášen národní kulturní památkou a v současnosti patří k objektům Muzea města Brna. Z hradu se naskýtá krásný pohled na celé město. (www.spilberk.cz)

Autem: 15 min.

Vila Tugendhat

Vila Tugendhat je ojedinělým funkcionalistickým dílem, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o unikátní architekturu, která určila nová měřítka moderního bydlení. (www.tugendhat.eu)

Autem: 15 min.

Jungle Park

Jungle park je lanové centrum nacházející se 10 kilometrů od našeho hotelu. Tento sportovně-rekreační areál se rozléhá v nádherném prostředí lesa kolem řeky Svratky. Je určen všem, kteří chtějí zažít netradiční zážitek v korunách stromů. Jungle park přináší dobrodružství v přírodě a obohacuje své návštěvníky o nové zážitky a zkušenosti. (www.junglepark.cz)

Autem: 10 min.

VIDA! science centrum

Odpálit si vodíkovou raketu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, rozpoutat tornádo nebo přijít na kloub záhadě Bermudského trojúhelníku, to vše můžete zažít v zábavním vědeckém parku VIDA! (www.vida.cz)

Autem: 10 min.

Koupaliště Riviéra Brno

Koupaliště Riviéra se řadí mezi největší přírodní koupaliště v České republice. Svým situačním rozložením je vhodné nejen pro relaxaci, ale také pro aktivně strávené chvíle v blízkosti centra Brna. (www.rivec.cz)

Autem: 10 min.

Hrad Veveří

Častým cílem výletníků je také hrad Veveří, který se tyčí na skále nedaleko nad brněnskou přehradou. U hradu byl přes přehradu vybudován most pro chodce a pro cyklisty. Hrad Veveří je jedním z nejrozsáhlejších a nejstarších hradních areálů nejen na Moravě ale i v celé České republice. Nejhezčí výhledy na hrad se návštěvníkům nabízejí z paluby výletních lodí projíždějících pod hradem na hladině Brněnské přehrady. (https://www.hrad-veveri.cz/cs)

Pěšky: 140 min. / Autem: 15 min.

Zoo

Zoologická zahrada města Brna se nachází v blízkosti Brněnské přehrady. Zaměřuje se především na kopytníky, ale chová i další atraktivní zvířata jako lední medvědy, tygry a opice. Návštěva ZOO Brno potěší jak velké, tak malé zvířecí nadšence. (www.zoobrno.cz)

Pěšky: 60 min. / Autem: 5 min.

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál je pokládán za nejrozsáhlejší komponovanou krajinu v Evropě a možná i na světě a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Nalezneme zde jak zámky Lednice a Valtice, tak řadu dalších tzv. roztroušených staveb a přírodních památek. (http://www.lednickovalticky-areal.cz/)

Autem: 50 min.

Slavkovské bojiště

Město Slavkov u Brna je známé především bitvou u Slavkova, která se v roce 1805 odehrála několik kilometrů západně od města. V bitvě tří císařů porazil Napoleon se svojí armádou spojenecká vojska Ruska a Rakouska. (www.zamek-slavkov.cz)

Autem: 30 min.

Kroměříž

Kroměříž je neobyčejně krásné město, a proto byla jeho část, konkrétně Arcibiskupský zámek se svými známými zahradami zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO. Kroměříž seje od Brna vzdálena asi 60 km. (www.mesto-kromeriz.cz)

Autem: 50 min.

Moravský kras

Největší krasová oblast v České republice, kde se nachází i známá propast Macocha a Punkevní jeskyně na řece Punkvě, je od moravské metropole vzdálena 40 km. Hlavním turistickým lákadlem Moravského krasu je světoznámá propast Macocha, která je součástí komplexu Punkevních jeskyní, její hloubka je 138 metrů. (www.moravskykras.net)

Autem: 40 min.

Porta coeli klášter Tišnov

Klášter cisterciaček Porta coeli, jediný moravský ženský cisterciácký klášter, je národní kulturní památkou. (www.portacoeli.cz)

Autem: 30 min.

Hrad Pernštejn

Jedná se o jeden z nejvýznamnějších moravských hradů, který byl založen ve 13. stolení a který je otevřen veřejnosti. Hrad stojí ve východním okraji Českomoravské vrchoviny, u osady Pernštejn a jako každý správný hrad je opředen nejrůznějšími strašidelnými pověstmi. (www.hrad-pernstejn.cz)

Autem: 50 min.