Martina Sáblíková a další osobnosti mají pamětní strom u Milovského rybníka

Martina Sáblíková a další osobnosti mají pamětní strom u Milovského rybníka

Pod záštitou generálního manažera Orea Resortu Devět Skal Petra Opluštila proběhla v příjemném srpnovém podvečeru v areálu hotelu u Milovského rybníka, za přítomnosti starosty Nového Města na Moravě Michala Šmardy a zastupitele Nového Města na Moravě JUDr. Libora Černého, společenská akce, která navazuje na úspěšné červencové setkání.

Patrony nových stromů, se staly opět významné osobnosti, provázané s regionem a to Doc. Ing. Ladislav Slonek, CSc., jenž je rodákem z nedalekého Sněžného a který byl dlouhá léta děkanem Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně a kromě své vášně pro lesnictví a myslivost je také významnou sportovní veličinou Nového Města na Moravě nejen jako člen Mezinárodní lyžařské federace FIS, ale také coby dlouholetý ředitel závodu Světového poháru “Zlatá lyže Českomoravské vysočiny”.

Dále rychlobruslařka Martina Sáblíková, olympijská vítězka, mnohonásobná mistryně světa a Evropy, držitelka několika světových rekordů, několikanásobná mistryně České republiky v rychlobruslení, jenž je rodačkou z našeho regionu, studovala na Gymnáziu Vincence Makovského se sportovními třídami v Novém Městě na Moravě a jejíž sportovní začátky jsou spojeny s rychlobruslařským oválem v nedaleké Svratce. Třetím patronem mladého javoru se stal dlouholetý trenér Martiny Sáblíkové, Petr Novák, který vyrůstal od malička ve Svratouchu na Českomoravské vrchovině a který ještě během své závodní rychlobruslařské kariéry začal působit ve Svratce jako trenér, kdy přivedl k tomuto sportu právě i Martinu Sáblíkovou, čímž odstartoval její skvělou sportovní kariéru.