Masáž je soubor hmatů, které pomáhají tělo zbavovat se únavy nebo ho připravit na zátěž.

Zklidňující masáž

Provádění jemnějších hmatů v pravidelném příjemném rytmu, hmaty jsou především třecí, kde u klienta dochází ke kontaktu s větší masírující plochou. U klienta dochází ke zklidnění jak po fyzické tak psychické stránce.

Povzbudivá masáž

Masáž, která nabudí klienta k větší aktivitě, hmaty jsou intenzivnější a rychlejší, dochází k povzbuzení daného svalu či skupiny svalů k požadovanému výkonu.

Částečná či celková masáž klasická

Masáže zlepšují prokrvení masírované oblasti, podporují vyprazdňování povrchových žil a lymfatických cév, uvolňují ztuhlé svalstvo a svalové napětí, zlepšují vstřebávání otoků a výronů, zlepšují výživu tkání a zmírňují bolest. Dále zlepšují cirkulaci, přináší čerstvý kyslík do tělesných tkání, což pomáhá odbourání odpadových látek, urychluje léčení po zranění a podporuje uzdravení se.

Reflexní masáž nohou

Při reflexní masáži jde o mechanické působení na hyperalgické zóny, které doprovází onemocnění vnitřních orgánů. Užívá se sestava speciálních technik a hmatů v oblasti plosky nohy. Touto speciální technikou lze ovlivnit funkci vnitřních orgánů a navodit rovnováhu v oblasti vegetativního nervstva. Tyto masáže působí na bolesti hlavy, stavy vyčerpání a předrážděnosti, nespavost, deprese, funkční poruchy trávicího systému, dráždivý močový měchýř, klimakterický syndrom, syndrom unavených nohou

Aromatická masáž

Při této masáži se používají přírodní éterické oleje působící na revmatické bolesti, uvolnění svalů a celkovou relaxaci. Silice jsou před masáží smíchány s olejem, který je jejich nosičem. Při masáži vás nejprve upoutá vůně, brzy však budete pociťovat i mnoho dalších účinků. Silice pronikají pokožkou lépe než rostlinné oleje a za 20 – 30 min. se dostanou do krevního oběhu. Jejich účinek na tělo trvá mnohem déle.

Lymfatická drenáž

Vysoce odborná metoda, při které se pomocí sestavy speciálních hmatů a dalších manuálních technik dosahuje urychlení žilního návratu v ošetřované končetině. Při proceduře dochází k vytlačování kapilárního řečiště, následuje zlepšení přítoku krve tepnami a především je dosaženo zlepšení lymfatické drenáže. Zlepšení cirkulace a zlepšený odtok lymfy v končetině vede ke zmenšení otoku a ústupu chronických lymfatických otoků, jako i ke zlepšení prokrvení a výživy.

Sedativní masáž hlavy

V hlavě je soustředěna vysoká koncentrace energie, na tváři se odrážejí psychické emocionální problémy. Dlouhodobé stahováním mimických svalů působí na předčasnou tvorbu vrásek. Masáž hlavy blahodárně působí na bolesti hlavy a migrénové záchvaty. V psychické a emocionální sféře vyvolává uvolnění napětí a celkové uklidnění.