Tipy na výlety

Lázeňská Kolonáda Maxima Gorkého

Hlavní lázeňská kolonáda nebo také Kolonáda Maxima Gorkého patří neodmyslitelně k symbolům Mariánských Lázní. Kolonáda je historickou památkou českého lázeňství.

 

Zpívající fontána

Zpívající fontána patří mezi dominanty Mariánských Lázní. Hraje denně od 7.00 do 19.00 každou lichou hodinu, ve 21.00 a 22.00 hodin včetně projekce s barevným osvětlením. Slavnostní zahájení 30. dubna ve 21 hodin, ukončení provozu 31. října ve 20 hodin.

 

Park Boheminium

Park Boheminium je naučně poznávací okruh na východním okraji Mariánských Lázní s dokonalými maketami (v měřítku 1:25) významných stavebních a technických památek České republiky v překrásném prostředí krajinného parku. Najdete zde například model zámku Červená Lhota, horu Říp a dalších více než 70 modelů.

 

Klášter Teplá

Premonstrátský klášter v Teplé nedaleko Mariánských Lázní byl založen na základě třetí křížové výpravy do Svaté země ve 12. století. Ke klášteru náleží také hospodářské budovy pivovaru, seníku a sýpky.

 

Hrad a zámek Bečov

Bečovský středověký hrad byl založen v první polovině 14. století. První spolehlivá zmínka o něm pochází z roku 1349, kdy byla tehdejšími majiteli bečovského panství, rodem pánů z Oseka, později psaných z Rýzmburka, vydána listina dokládající existenci hradního sídla.

 

Zámek Kynžvart

Zámek je ojedinělou ukázkou venkovské reprezentativní rezidence ve stylu vídeňského klasicismu a empíru. Původně barokní sídlo nechal v letech 1821–36 rakouský kancléř von Metternich přestavět na empírový zámek. V zámku se nachází jedna z nejcennějších zámeckých knihoven v Čechách.

 

Pivovar a pivní lázně Chodovar

500 let tradice vaření piva, romantické ubytování uprostřed historického areálu rodinného pivovaru Chodovar, originální pivní lázně, české kulinářské speciality v restauraci situované do skalních pivovarských sklepů ze 12. století a nedotčená příroda Českého lesa… To vše a ještě mnohem více Vám nabízí Chodovar Beer Wellness Land.

 

Městské muzeum Mariánské Lázně

Jednu z dominant Goethova náměstí v Mariánských Lázních tvoří budova městského muzea. Dvoupatrový klasicistní dům (čp. 11) byl postaven v roce 1818 jako penzion pro lázeňské hosty a pojmenován „U zlatého hroznu“.

 

Přírodní park Prelát

Přírodní park u Prelátova pramene nebo také “hravý pramen” nabízí vyžití především pro děti. Můžete si zde opéct buřty nebo vyzkoušet opičí dráhu, prolézačky a další atrakce.

 

Hrad Loket

Gotický královský hrad založen ve 13. století, jehož název vznikl díky poloze nad ohybem (loktem) řeky Ohře.