Zimní aktivity

Typy zimních aktivit

11,5 km sjezdovek

Skiareál Velký Javor (Grosser Arber) bez pochyb patří mezi nejoblíbenější rodinná lyžařská střediska v blízkosti Šumavského OREA Resortu Horizont. Díky své poloze dává lyžařům ochutnat kousek alpské atmosféry a to pouhých 10 minut od českých hranic. Nejen nejvyšší hora Bavorského lesa, ale třeba i Skiareál Špičák každoročně vítá všechny příznivce zimních sportů.

Běžecké tratě od krátkých po dlouhé

Milovníci běžeckého lyžování jistě ocení hned několik běžeckých tras nedaleko našeho resortu - od krátkých, které mají od 3 km, po dlouhé v délce až 28 km. Tratě jsou pravidelně upravovány pro perfektní zážitek z jízdy.

Škola lyžování

Žádný učený z nebe nespadl a proto si v okolí OREA Resortu Horizont můžete vybrat i z několika lyžařských škol. Ty nabízí své kurzy nejen pro děti, ale i pro dospělé. Pokud tedy vy nebo vaše ratolesti se zimním sportem teprve začínáte nebo jen chcete vylepšit své dosavadní dovednosti k dokonalosti, můžete se svěřit do rukou odborníků, kteří vám s tím rádi pomůžou.

Od lyží až po sněžnice

Chystáte se na svah a chybí vám potřebné vybavení? Nebo jste před odjezdem nestihli udělat pravidelný servis vašich lyží či snowboardu? Nezoufejte. V blízkosti našeho OREA Resortu Horizont na Šumavě se nachází půjčovna lyžařského vybavení a to přímo ve skiareálu Špičák. Půjčit si tam můžete i sáně nebo sněžnice. Zapůjčit si vybavení na sjezdovku můžete také v půjčovně na Grosser Arber.