Sportovní vyžití a nabídka v okolí

Sportovní vyžití a nabídka v okolí

Nabídka je opravdu široká, a proto nám dovolte poskytnout Vám pro Vaši snazší orientaci stručný přehled.

Horská kola

Výlet na kole je ideální zejména vzhledem k tomu, že se v těsném okolí hotelu nachází množství lákavých cyklostezek. Kola si můžete vypůjčit jak na půl dne tak na celý den. Kola si můžete zapůjčit ve Skiareálu Špičák. Pro Vaše děti jsou k dispozici rovněž dětská kola.

 

Nordic Walking

Sportovní túru si můžete užít na značených trasách nalézajících se v těsné blízkosti hotelů. Trekingové hole našim hostům rádi zapůjčíme v recepci Pool & Fitness areálu za cenu 50 Kč za pár na den, pro ostatní je půjčovné také 50 Kč na hodinu + 100 Kč vratná záloha.

 

Lyže

V nedalekém Skiareálu Špičák si můžete vypůjčit lyže, snowboardy a dětské lyže pro Vaše nejmenší jsou samozřejmostí.

 

Golf

Pro fanoušky golfu se v blízkosti našeho Resortu nachází následující herní možnosti. Golfpark Oberzwieselau ve vzdálenosti 26 km je 18 jamkové hřiště, Par 72, délka hřiště 6 km. Deggendorfer Golf-Club je 38 km od hotelu, 18 jamek, Par 72. Pro začátečníky je k dispozici 25 km od hotelu golfové hřiště Golf Klubu Šumava, kde je v současné době 6 jamek.

 

Koně

Pouhých 30 km od hotelu je v krásném prostředí Šumavy umístěn oblíbený Western Ranč Podolí, který nabízí vyjížďky do přírody na klidných koních nebo vodění po ranči. Přímo na ranči Vám také rádi dají tipy na výlety do okolí.

 

Pro vodáky

Otava je nejen pojmem pro vodáky, ale také krásnou řekou, která se zařezává do horského masivu Šumavy. Sjeďte si Otavu na kajaku, kánoi nebo raftu. V Sušici naleznete několik půjčoven lodí a vodáckého vybavení.

 

Sportovní areál nad Nádražím

V zimě je areál, který disponuje dvěma sjezdovkami o délce 650 a 300 metrů, hojně využíván lyžaři. V létě se můžete těšit na příklad na zcela novou a jedinečnou sportovní atrakci a to nemotorizované slalomové káry. Součástí areálu je i lanové centrum, které se prostírá na ploše 440 m2 a nabízí 22 překážek ve výšce 7,9 metrů a 1,5 metrů. Nabídku outdoorových aktivit doplňují 3 skákací trampolíny, z nichž 2 jsou určeny pro ty nejmenší návštěvníky, pro které je v areálu k využití samozřejmě i dětské hřiště.

 

Paintball na Šumavě

Máte-li rádi adrenalinové zážitky, pak je pro vás šumavský paintball jako stvořený. Tuto atrakci si užijete nejlépe na největším nově postaveném profi hřišti v Kašperských Horách, které láká velkým množstvím skrýší, překážek, zákopů a bunkrů.