Lyžování

Lyžování

Připravili jsme pro vás informace o možnostech běžeckého a sjezdového lyžování v okolí OREA Resortu Devět Skal do 25 kilometrů.

Sjezdové lyžování

V blízkém okolí OREA Resortu Devět Skal si můžete zalyžovat v lyžařských areálech Ski Areál Jimramov (vzdálenost zhruba 11 kilometrů), Ski Areál Svratka (vzdálenost zhruba šest kilometrů) či Ski Areál Harusák (vzdálenost 18 kilometrů). V lyžařském areálu Jimramov můžete využít sjezdovku o délce 600 metrů a převýšení 90 metrů. Dalším tipem je sjezdovka ve Ski areálu Svratka, která uspokojí svými parametry jak děti a začátečníky, tak i náročnější sjezdaře. Převýšení činí 82 metrů, délka sjezdovky je 400 metrů. Třetí možností je Ski Areál Harusák, sjezdovka na Harusově kopci je dlouhá 550 metrů, převýšení dosahuje 110 metrů. Horní stanice se vzpíná ve 734 metrech nadmořské výšky. Svah obsluhuje lanová dráha Leitner S2 v délce 490 metrů a za hodinu přepraví až 1 400 lidí. Kopec je zasněžován po celou sezónu moderními sněžnými děly a je upravován rolbou Kässbohrer PB 300. Celá sjezdovka je osvětlená, a proto si můžete v klidu užít i večerní lyžování. Pro děti je k dispozici i lanový vlek, u kterého je umístěna i lyžařská škola. Lano je dlouhé 30 metrů a najdete jej hned pod nástupní stanicí sedačky.

Chcete využít 10% slevu? Stačí v rámci vašeho pobytu na Devíti Skalách přijít k nám na recepci, kde vám náš personál poskytne slevový voucher do Ski Areálu Harusák.

Běžkarské lyžování

Ani příznivci běžkařského lyžování nepřijdou zkrátka. Běžkařský okruh leží v těsné blízkosti Nového Města na Moravě a skládá se ze dvou částí – z okruhu U Medinu, který má délku 2,2 km, a navazující části okolo Brožkova vrchu, která měří 1,8 km. Okruh se upravuje pro klasiku i bruslení. Ostatní novoměstské trasy jsou upravovány jednou až dvakrát týdně, zejména před víkendem, a to pouze pro klasiku.