Zábaly

Zábaly jsou vhodné pro regeneraci a očistu těla. Zábaly jsou wellness procedury, které jsou například určeny k zeštíhlení a tvarování postavy, hydrataci a celkovému zpevnění pokožky. Zábaly se také používají k odpočinku a uklidnění svalů. Tato procedura Vás zahřeje, pročistí a hydratuje.

Existují různé druhy zábalů, a to, který zábal je určen k čemu, ve většině případů odhadnete již díky přídavnému jménu, které s sebou nese. Jde například o zábal zeštíhlující, relaxační či detoxikační. Zde uvádíme jen malý počet toho, na co se můžete těšit. A k čemu je vlastně takový zábal dobrý? Podle toho, jaký zábal si zvolíte, můžete očekávat jeho výsledek. V našem případě například dočesnou ztrátu objemu, pevnější a hydratovanou pleť či uvolněné svaly. Je také nutné si uvědomit, že zábaly Vám neposkytnou trvalý úbytek na váze, ale může odstartovat dietu, která Vás k trvalému výsledku dovede.

Každý druh zábalu má svá omezení. Proto je vhodné si před jakýmkoliv typem zábalu zjistit jeho negativní účinky a vhodnost návštěvníků. Obecně se nedoporučuje navštěvovat zábaly osobám s vysokým krevním tlakem, srdečním onemocněním či s ekzémy. Před každým zábalem si nejdříve promluvte s terapeutem.

Rašelinový zábal

Příznivě ovlivňuje obnovu kožních buněk, působí antibakteriálně a posiluje imunitu. Zábal svým složením zvyšuje prokrvení, zlepšuje činnost svalstva a kloubů, podporuje rychlejší vstřebávání krevních výronů, zlepšuje hojení ekzémů, zlepšuje stav pomerančové pokožky, v poslední době se osvědčila i jako prevence obezity.

Parafínový zábal

Zábal působí na kosterní svalstvo relaxačně, uvolňuje křeče, zmenšuje chronickou bolest, zvyšuje lokální prokrvení, zlepšuje výživu i hojení tkání.

Lavaterm

Jde o druh termoterapie k uvolnění svalů. Lokální aplikace tepla stimuluje povrchové tkáně, kde dochází k většímu prokrvení pokožky, zvýšení povrchové teploty a sekundárně k úlevě na vnitřních orgánech. Dochází zde k rychlejšímu metabolismu ve tkáních a odplavování kyselých látek z těla.

V případě dotazů neváhejte prosím kontaktovat naše pracovníky spa a wellness centra. Tel.: +420 354 610 450 nebo

Email: balneo@bohemia.oreahotels.cz.