Léčba samoplátci

Léčba, relax a dovolená v lázních

Dopřejte svému tělu blahodárné léčebné procedury a relaxujte v rámci volného víkendu či zasloužené dovolené v lázeňských zařízeních s mnohaletou tradicí.

Lázeňská léčba bez předpisu

Lázeňská péče v našem hotelu nemusí být pouze na předpis. Poznejte naší širokou nabídku léčebných procedur a balíčků i bez doporučení vašeho praktického lékaře. Náš proškolený tým profesionálů vás provede celým procesem vaší ozdravné kúry – od vstupní lékařské prohlídky až po samotné procedury.

Odpočinout si a načerpat ztracenou energii lze v hotelovém wellness centru, ve kterém lze volně využívat bazén s protiproudem a masážním vodopádem, whirlpool nebo finskou saunu a infrasaunu. Pro vaše maximální pohodlí získáte v rámci všech wellness balíčků set, který zahrnuje župan, pantofle a ručník.

Exkluzivní dovolená či víkend v lázních

Kombinace maximálního komfortu a špičkových služeb, která je navíc umocněna jedinečným prostředím Mariánských Lázní, je zárukou nezapomenutelné dovolené či odpočinkového víkendu. Nezáleží, zda jde o rodinnou dovolenou nebo jenom prodloužený víkend pro dva – v hotelu a jeho okolí si na své přijde každý.

Post covidová léčba

Dlouhodobé následky po prodělané nemoci Covid-19 se mohou projevit bezprostředně po nemoci, v některých případech však až po několika týdnech či měsících. Využijte pro léčbu dušnosti či dýchacích obtíží místní minerální vodu, která se aplikuje pod dohledem vlastního lékařského personálu inhalací. Tento přírodní léčivý zdroj výrazně usnadňuje vykašlávání a působí navíc protizánětlivě.

Procedury

Minerální pitná kúra

Důležitá část lázeňské léčby. Bohaté studené minerální vody, jemně regulují činnost žaludku, střev, močových cest, ledvin a jater. Pití lékařem předepsaného množství minerální vody před jídlem na prázdný žaludek, zvyšuje činnost minerálních látek a jejich vstřebávání do těla. Každý pramen má své vlastní specifické účinky a léčivé minerální složky.

Minerální koupele

Přímo v hotelu máte možnost využit minerální koupele ve vlastních pramenech (pramen Edwarda VII. a Augustinův pramen). Díky vysokému obsahu volného CO2, působí blahodárně na snížení krevního tlaku, mají sedativní účinek a zlepšují prokrvení.

Inhalace

K inhalaci je použit unikátní místní přírodní léčivý zdroj - minerální voda. Zlepšuje funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňuje hlen a usnadňuje vykašlávání. Inhalace je účinná k léčbě chronických alergií nebo následků nachlazení a infekcí dýchacích cest. Přírodní slatinný zábal Forma termoterapie, která blahodárně působí na pohybový aparát. Posiluje protizánětlivé a imunní procesy v těle, zlepšuje funkci chrupavky, pojivé tkáně a meziobratlových plotének.

Parafango

Kombinace suchého bahna, většinou z místních zdrojů a čistého tvrdého nebo parafínového oleje. Směs je roztavena a zahřáta ve speciálním přístroji a poté aplikována na problematické tělní partie. Teplo z lokálních zábalů uvolňuje svaly, působí na uvolnění křeče, uklidňuje chronickou bolest a podporuje hojení a výživu tkání.

Parafínový zábal na ruce

Po dezinfekci jsou ruce několikrát ponořeny do rozpuštěného parafínu a následně zabaleny, aby se po dobu procedury udržela optimální teplota. Tato procedura pomáhá ulevit od ztuhlosti kloubů, chronické bolesti, napomáhá uzdravování a výživě tkání. Zároveň má uklidňující imunobiologické účinky.

Plynová injekce

Procedura typická pro Mariánské Lázně. Injekcí je do těla aplikován přírodní zdroj „Mariin“ plyn CO2, který přirozeně probublává ze země. Aplikace plynu do podkoží v oblasti velkých kloubů a páteře má za následek mnoho pozoruhodných účinků zahrnujících úlevu od bolestí, zlepšení prokrvení dané oblasti a urychlení hojení.

Suchá plynová koupel CO2 (plynová obálka)

Při proceduře je pacient uzavřen do velkého plastikového pytle, který je utěsněný pod pažemi. Poté je do pytle vháněn Mariin plyn CO2, který je střebávání přes oděv a kůži do těla, kde zpomaluje srdeční aktivitu a snižuje krevní tlak. Plyn také zlepšuje krevní oběh a činnost ledvin a má protizánětlivý účinek. Plyn je rovněž známý pro stimulaci produkce sexuálních hormonů, testosteronu a estradiolu, což je důvodem zlepšení sexuálních funkcí a úlevy od menopauzálních symptomů od žen.